Arbejder ...

loading

Turneringskomiteen består af nedenstående 3 medlemmer:

 
Ved klage sendes klagen til alle 3 medlemmer af turneringskomiteen pr. mail
+ kopi til holdturneringslederen (hold@sydjysk-hk.dk)
 
 
Vagn Lauritzen, email: vagn-lauritzen@mail.tele.dk  tlf. 74 74 43 03
 
 
Jesper Lahn Rasmussen: email: jr@varde-gym.dk  tlf.  75 45 23 34
 
 
Ninna Nielsen, email: ninnabn@stofanet.dk  tlf.  21 43 12 51

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
A-rækken Gruppe 1 Tabel
A-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 1 Tabel
B-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 3 Tabel
Finale A-rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
27-03-2017 Finale A-rækken Nr. Snede 1 - Frederica 3 ½ - 7½
14-03-2017 A-rækken Gruppe 1 Springeren 3 - Vojens 1 2 - 2
14-03-2017 A-rækken Gruppe 1 Løgumkloster 1 - Haderslev 3 1 - 3
14-03-2017 A-rækken Gruppe 1 Alssund 2 - Fredericia 3 0 - 4
14-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Vamdrup 1 - Grindsted 1 2½ - 1½
14-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Springeren 4 - Fredericia 4 1½ - 2½
14-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Esbjerg 3 - Nr. Snede 1 1 - 3
14-03-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Stouby 1 3 - 5
14-03-2017 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Kolding 1 5 - 3
14-03-2017 Mesterrække 2 Evans 4 - Jerne 1 2 - 6
14-03-2017 Mesterrække 2 Bov 2 - Varde 2 7½ - ½
13-03-2017 A-rækken Gruppe 2 Fredericia 4 - Korning 1 2½ - 1½
12-03-2017 Mesterrække 1 Alssund 1 - Esbjerg 2 7½ - ½
12-03-2017 Mesterrække 1 Horsens 1 - Tønder 1 7½ - ½
12-03-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Varde 1 2½ - 5½
12-03-2017 Mesterrække 1 Evans 2 - Ribe 1 6½ - 1½
05-03-2017 Mesterrække 2 Jerne 1 - Bov 2 3½ - 4½
02-03-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Varde 2 5½ - 2½
02-03-2017 Mesterrække 2 Evans 4 - Kolding 1 3½ - 4½
02-03-2017 B-rækken Gruppe 1 Gråsten 2 - Bov 3 1 - 3
28-02-2017 A-rækken Gruppe 2 Springeren 4 - Vamdrup 1 3 - 1
28-02-2017 A-rækken Gruppe 1 Løgumkloster 1 - Alssund 2 (2½ - ½)
28-02-2017 A-rækken Gruppe 1 Springeren 3 - Haderslev 3 3 - 1
28-02-2017 B-rækken Gruppe 3 Springeren 5 - Haderslev 4 4 - 0
28-02-2017 B-rækken Gruppe 2 Ribe 2 - Fredericia 7 1 - 3
27-02-2017 A-rækken Gruppe 2 Nr. Snede 1 - Grindsted 1 1½ - 2½
27-02-2017 A-rækken Gruppe 1 Fredericia 5 - Vojens 1 1½ - 2½
27-02-2017 B-rækken Gruppe 3 Nr. Snede 2 - Fredericia 6 0 - 4
27-02-2017 B-rækken Gruppe 2 Vojens 2 - Haderslev 5 1½ - 2½
27-02-2017 B-rækken Gruppe 1 Oversø-Frørup 1 - Tønder 2 1 - 3
27-02-2017 Mesterrække 2 Stouby 1 - Fredericia 2 3½ - 4½
26-02-2017 Mesterrække 1 Ribe 1 - Tønder 1 5 - 3
26-02-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Alssund 1 2 - 6
26-02-2017 Mesterrække 1 Evans 2 - Varde 1 5 - 3
26-02-2017 Mesterrække 1 Esbjerg 2 - Horsens 1 3 - 5
26-02-2017 Mesterrække 2 Bov 2 - Stouby 1 6 - 2
20-02-2017 Mesterrække 2 Kolding 1 - Bov 2 3½ - 4½
02-02-2017 B-rækken Gruppe 1 Gråsten 2 - Oversø-Frørup 1 2 - 2
02-02-2017 Mesterrække 2 Evans 4 - Fredericia 2 4 - 4
31-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Springeren 3 - Fredericia 3 1½ - 2½
31-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Løgumkloster 1 - Fredericia 5 1 - 3
31-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Alssund 2 - Haderslev 3 ½ - 3½
31-01-2017 B-rækken Gruppe 2 Ribe 2 - Vojens 2 1 - 3
31-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Springeren 4 - Korning 1 3½ - ½
31-01-2017 Mesterrække 2 Varde 2 - Jerne 1 1 - 7
30-01-2017 B-rækken Gruppe 3 Nr. Snede 2 - Springeren 5 1 - 3
30-01-2017 B-rækken Gruppe 3 Fredericia 6 - Haderslev 4 3 - 1
30-01-2017 B-rækken Gruppe 2 Fredericia 7 - Haderslev 5 2 - 2
30-01-2017 B-rækken Gruppe 1 Bov 3 - Tønder 2 1 - 3
30-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Vamdrup 1 - Esbjerg 3 2 - 2