Arbejder ...

loading

Ved klikke på et af nedenstående 2 link er der mulighed for at udskrive blanke resultatkort til holdkampene:

8-mandshold:  http://sydjysk-hk.dk/diverse/hold/Resultatkort Sydjysk Hovedkreds - 8 mand.pdf

4-mandshold:  http://sydjysk-hk.dk/diverse/hold/Resultatkort Sydjysk Hovedkreds - 4 mand.pdf

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
A-rækken Gruppe 1 Tabel
A-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 1 Tabel
B-rækken Gruppe 2 Tabel
B-rækken Gruppe 3 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
26-02-2017 Mesterrække 1 Ribe 1 - Tønder 1 5 - 3
26-02-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Alssund 1 2 - 6
26-02-2017 Mesterrække 1 Evans 2 - Varde 1 5 - 3
26-02-2017 Mesterrække 1 Esbjerg 2 - Horsens 1 3 - 5
26-02-2017 Mesterrække 2 Bov 2 - Stouby 1 6 - 2
20-02-2017 Mesterrække 2 Kolding 1 - Bov 2 3½ - 4½
02-02-2017 B-rækken Gruppe 1 Gråsten 2 - Oversø-Frørup 1 2 - 2
02-02-2017 Mesterrække 2 Evans 4 - Fredericia 2 4 - 4
31-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Springeren 3 - Fredericia 3 1½ - 2½
31-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Løgumkloster 1 - Fredericia 5 1 - 3
31-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Alssund 2 - Haderslev 3 ½ - 3½
31-01-2017 B-rækken Gruppe 2 Ribe 2 - Vojens 2 1 - 3
31-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Springeren 4 - Korning 1 3½ - ½
31-01-2017 Mesterrække 2 Varde 2 - Jerne 1 1 - 7
30-01-2017 B-rækken Gruppe 3 Nr. Snede 2 - Springeren 5 1 - 3
30-01-2017 B-rækken Gruppe 3 Fredericia 6 - Haderslev 4 3 - 1
30-01-2017 B-rækken Gruppe 2 Fredericia 7 - Haderslev 5 2 - 2
30-01-2017 B-rækken Gruppe 1 Bov 3 - Tønder 2 1 - 3
30-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Vamdrup 1 - Esbjerg 3 2 - 2
30-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Fredericia 4 - Nr. Snede 1 1½ - 2½
30-01-2017 Mesterrække 2 Kolding 1 - Gråsten 1 4½ - 3½
29-01-2017 Mesterrække 1 Varde 1 - Esbjerg 2 7½ - ½
29-01-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Ribe 1 1½ - 6½
29-01-2017 Mesterrække 1 Alssund 1 - Tønder 1 7½ - ½
29-01-2017 Mesterrække 1 Evans 2 - Horsens 1 4 - 4
29-01-2017 Mesterrække 2 Jerne 1 - Fredericia 2 3 - 5
19-01-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Evans 4 1½ - 6½
17-01-2017 B-rækken Gruppe 3 Springeren 5 - Fredericia 6 2 - 2
17-01-2017 Mesterrække 2 Jerne 1 - Kolding 1 1½ - 6½
17-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Korning 1 - Grindsted 1 ½ - 3½
16-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Haderslev 3 - Fredericia 3 1 - 3
16-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Fredericia 5 - Springeren 3 ½ - 3½
16-01-2017 A-rækken Gruppe 1 Vojens 1 - Alssund 2 3 - 1
16-01-2017 B-rækken Gruppe 3 Haderslev 4 - Nr. Snede 2 2 - 2
16-01-2017 B-rækken Gruppe 2 Haderslev 5 - Ribe 2 2½ - 1½
16-01-2017 B-rækken Gruppe 2 Vojens 2 - Fredericia 7 3 - 1
16-01-2017 B-rækken Gruppe 1 Tønder 2 - Gråsten 2 3 - 1
16-01-2017 B-rækken Gruppe 1 Oversø-Frørup 1 - Bov 3 ½ - 3½
16-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Nr. Snede 1 - Vamdrup 1 3 - 1
16-01-2017 A-rækken Gruppe 2 Fredericia 4 - Esbjerg 3 1 - 3
16-01-2017 Mesterrække 2 Stouby 1 - Varde 2 6½ - 1½
16-01-2017 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Bov 2 4 - 4
15-01-2017 Mesterrække 1 Varde 1 - Tønder 1 5 - 3
15-01-2017 Mesterrække 1 Horsens 1 - Evans 3 4½ - 3½
15-01-2017 Mesterrække 1 Esbjerg 2 - Evans 2 1 - 7
15-01-2017 Mesterrække 1 Alssund 1 - Ribe 1 3½ - 4½
14-12-2016 A-rækken Gruppe 2 Grindsted 1 - Fredericia 4 1½ - 2½
13-12-2016 A-rækken Gruppe 2 Korning 1 - Nr. Snede 1 1 - 3
13-12-2016 A-rækken Gruppe 1 Løgumkloster 1 - Springeren 3 0 - 4
13-12-2016 A-rækken Gruppe 2 Esbjerg 3 - Springeren 4 1 - 3