Arbejder ...

loading

Resultatkort for divisionsturneringen

tryk her

Yderligere info

Info
Resultatkort

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. Division gruppe 1 Tabel
1. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 1 Tabel
2. Division gruppe 2 Tabel
2. Division gruppe 3 Tabel
2. Division gruppe 4 Tabel
Nedrykningskamp: Viby - Skørping Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-03-2018 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Bov 1 4½ - 3½
11-03-2018 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Århus/Skolerne 1 5 - 3
11-03-2018 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Nordre 1 5½ - 2½
11-03-2018 Xtracon Skakligaen Nordkalotten 1 - SK 1968 1 4 - 4
11-03-2018 Xtracon Skakligaen BMS 1 - Team Nordea Skanderborg 1 3 - 5
11-03-2018 Nedrykningskamp: Viby - Skørping Viby 1 - Skørping 1 4 - 4
10-03-2018 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - BMS 1 6½ - 1½
10-03-2018 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Brønshøj 1 4 - 4
10-03-2018 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Jetsmark 1 2 - 6
10-03-2018 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg 1 - Nordkalotten 1 5 - 3
10-03-2018 Xtracon Skakligaen SK 1968 1 - Hillerød 1 3 - 5
04-03-2018 2. Division gruppe 3 Århus/Skolerne 2 - Esbjerg 1 4½ - 3½
04-03-2018 2. Division gruppe 4 Randers 1 - Viborg 1 3 - 5
04-03-2018 1. Division gruppe 1 Bornholm 1 - Næstved 1 (3 - 4)
04-03-2018 2. Division gruppe 1 ØBRO 2 - Furesø 1 4½ - 3½
04-03-2018 2. Division gruppe 1 BMS 2 - Nørrebro 1 2 - 6
04-03-2018 2. Division gruppe 4 Skørping 1 - Kjellerup 1 3½ - 4½
04-03-2018 2. Division gruppe 4 Jetsmark 2 - Silkeborg 1 3½ - 4½
04-03-2018 2. Division gruppe 3 SK 1968 3 - Nordre 2 3 - 5
04-03-2018 2. Division gruppe 3 Viby 1 - Alssund 1 6½ - 1½
04-03-2018 2. Division gruppe 3 SK 1968 2 - Evans 2 6 - 2
04-03-2018 2. Division gruppe 2 Læseforeningen 1 - Kalundborg 1 4½ - 3½
04-03-2018 2. Division gruppe 2 Frem 2 - Sydøstfyn 1 2½ - 5½
04-03-2018 1. Division gruppe 2 Fredericia 1 - Evans 1 4 - 4
04-03-2018 1. Division gruppe 2 Frem 1 - Nørresundby 1 4½ - 3½
04-03-2018 1. Division gruppe 1 ØBRO 1 - Team XtraCon Køge 1 2½ - 5½
04-03-2018 1. Division gruppe 1 K41 1 - Frederiksberg 1 2½ - 5½
04-03-2018 2. Division gruppe 1 Helsingør 1 - ØBRO 3 7 - 1
04-03-2018 2. Division gruppe 2 Sydøstfyn 2 - Holbæk 1 2 - 6
04-03-2018 2. Division gruppe 1 Hillerød 2 - Odysseus 1 4 - 4
04-03-2018 1. Division gruppe 2 Herning 1 - Springeren 1 6 - 2
04-03-2018 2. Division gruppe 4 Holstebro 1 - Aalborg 2 2 - 6
04-03-2018 1. Division gruppe 2 Haderslev 1 - Aalborg 1 4½ - 3½
04-03-2018 1. Division gruppe 1 Brønshøj 2 - Tåstrup 1 5½ - 2½
04-03-2018 2. Division gruppe 2 Nørre Åby 1 - Præstø 1 5 - 3
03-03-2018 1. Division gruppe 1 Bornholm 1 - ØBRO 1 3 - 5
11-02-2018 Xtracon Skakligaen Nordkalotten 1 - BMS 1 5½ - 2½
11-02-2018 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Bov 1 2½ - 5½
11-02-2018 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Team Nordea Skanderborg 1 3 - 5
11-02-2018 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Hillerød 1 3½ - 4½
11-02-2018 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - SK 1968 1 2 - 6
11-02-2018 2. Division gruppe 2 Frem 2 - Nørre Åby 1 3½ - 4½
11-02-2018 2. Division gruppe 1 ØBRO 3 - Furesø 1 1½ - 6½
11-02-2018 2. Division gruppe 1 Odysseus 1 - BMS 2 4 - 4
11-02-2018 2. Division gruppe 1 Hillerød 2 - ØBRO 2 2 - 6
11-02-2018 2. Division gruppe 4 Skørping 1 - Jetsmark 2 4½ - 3½
11-02-2018 2. Division gruppe 3 Alssund 1 - SK 1968 2 3 - 5
11-02-2018 2. Division gruppe 1 Nørrebro 1 - Helsingør 1 6 - 2
11-02-2018 1. Division gruppe 2 Springeren 1 - Fredericia 1 2½ - 5½
11-02-2018 1. Division gruppe 2 Aalborg 1 - Frem 1 4 - 4