Arbejder ...

loading

Ved klikke på et af nedenstående 2 link er der mulighed for at udskrive blanke resultatkort til holdkampene:

8-mandshold:  http://sydjysk-hk.dk/diverse/hold/Resultatkort Sydjysk Hovedkreds - 8 mand.pdf

4-mandshold:  http://sydjysk-hk.dk/diverse/hold/Resultatkort Sydjysk Hovedkreds - 4 mand.pdf

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
17-12-2017 Mesterrække 1 Bov 2 - Haderslev 2 4½ - 3½
17-12-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Ribe 1 5 - 3
17-12-2017 Mesterrække 1 Springeren 2 - Horsens 1 2 - 6
17-12-2017 Mesterrække 1 Tønder 1 - Varde 1 3½ - 4½
14-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 3 1½ - 6½
11-12-2017 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Jerne 1 1 - 7
11-12-2017 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Esbjerg 2 5 - 3
11-12-2017 Mesterrække 2 Stouby 1 - Kolding 1 4 - 4
07-12-2017 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Esbjerg 2 4½ - 3½
07-12-2017 B-række gruppe 1 Gråsten 2 - Haderslev 3 1½ - 2½
05-12-2017 B-række gruppe 1 Alssund 2 - Oversø-Frørup 1 2 - 2
05-12-2017 A-række gruppe 2 Springeren 3 - Korning 1 2½ - 1½
05-12-2017 A-række gruppe 1 Løgumkloster 1 - Tønder 2 1 - 3
05-12-2017 A-række gruppe 2 Varde 2 - Evans 4 3½ - ½
05-12-2017 A-række gruppe 2 Esbjerg 3 - Grindsted 1 1 - 3
04-12-2017 B-række gruppe 2 Fredericia 5 - Varde 3 (1 - 3)
04-12-2017 B-række gruppe 2 Kolding 2 - Springeren 4 2½ - 1½
04-12-2017 Mesterrække 2 Kolding 1 - Fredericia 3 6 - 2
04-12-2017 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Jerne 1 5 - 3
04-12-2017 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Stouby 1 4½ - 3½
04-12-2017 A-række gruppe 1 Bov 3 - Vojens 1 3 - 1
04-12-2017 A-række gruppe 1 Vamdrup 1 - Vojens 2 3 - 1
04-12-2017 B-række gruppe 2 Fredericia 4 - Jerne 2 ½ - 3½
04-12-2017 B-række gruppe 1 Bov 4 - Haderslev 4 2½ - 1½
03-12-2017 Mesterrække 1 Bov 2 - Varde 1 4½ - 3½
03-12-2017 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Tønder 1 4 - 4
03-12-2017 Mesterrække 1 Springeren 2 - Evans 3 4 - 4
03-12-2017 Mesterrække 1 Ribe 1 - Horsens 1 2 - 6
23-11-2017 B-række gruppe 1 Gråsten 2 - Alssund 2 1 - 3
23-11-2017 A-række gruppe 2 Evans 4 - Grindsted 1 1 - 3
21-11-2017 B-række gruppe 2 Jerne 2 - Kolding 2 2½ - 1½
21-11-2017 A-række gruppe 2 Korning 1 - Esbjerg 3 4 - 0
21-11-2017 B-række gruppe 2 Springeren 4 - Varde 3 1½ - 2½
21-11-2017 A-række gruppe 2 Springeren 3 - Varde 2 2 - 2
21-11-2017 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Nørre Snede 1 6 - 2
20-11-2017 B-række gruppe 1 Haderslev 4 - Haderslev 3 (1½ - 2½)
20-11-2017 Mesterrække 2 Kolding 1 - Jerne 1 4 - 4
20-11-2017 A-række gruppe 1 Vamdrup 1 - Løgumkloster 1 3 - 1
20-11-2017 B-række gruppe 1 Oversø-Frørup 1 - Bov 4 1 - 3
20-11-2017 B-række gruppe 2 Fredericia 5 - Fredericia 4 2 - 2
20-11-2017 A-række gruppe 1 Vojens 1 - Vojens 2 3½ - ½
20-11-2017 A-række gruppe 1 Tønder 2 - Bov 3 1½ - 2½
20-11-2017 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Fredericia 2 2 - 6
19-11-2017 Mesterrække 1 Varde 1 - Springeren 2 3½ - 4½
19-11-2017 Mesterrække 1 Evans 3 - Bov 2 3 - 5
19-11-2017 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Ribe 1 5 - 3
19-11-2017 Mesterrække 1 Horsens 1 - Tønder 1 5½ - 2½
19-11-2017 Mesterrække 2 Stouby 1 - Gråsten 1 7 - 1