Arbejder ...

loading

Præmierne i holdturneringen er i år:

Mester:  1. præmie   750 kr.,  2. præmie   500 kr.

A- og B-grupperne:  1. præmie   600 kr.,  2. præmie   400 kr.

Scoringspræmier for spillede med maksimum point på 1 hold - præmie    100 kr. 

Oprykning:

Endnu i denne sæson er der 2 oprykkere til divisionen fra Mesterrække 1. 

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
15-02-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 2 1½ - 6½
13-02-2018 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Fredericia 3 3½ - 4½
13-02-2018 Mesterrække 2 Jerne 1 - Stouby 1 6 - 2
13-02-2018 B-række gruppe 2 Kolding 2 - Varde 3 2 - 2
13-02-2018 B-række gruppe 2 Fredericia 5 - Jerne 2 ½ - 3½
13-02-2018 B-række gruppe 2 Fredericia 4 - Springeren 4 1 - 3
13-02-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Springeren 3 1½ - 2½
13-02-2018 A-række gruppe 2 Varde 2 - Korning 1 1½ - 2½
13-02-2018 A-række gruppe 2 Evans 4 - Esbjerg 3 (3 - 0)
12-02-2018 Mesterrække 2 Kolding 1 - Nørre Snede 1 6½ - 1½
12-02-2018 B-række gruppe 1 Haderslev 3 - Oversø-Frørup 1 3½ - ½
12-02-2018 B-række gruppe 1 Bov 4 - Alssund 2 1½ - 2½
12-02-2018 B-række gruppe 1 Haderslev 4 - Gråsten 2 1½ - 2½
12-02-2018 A-række gruppe 1 Vamdrup 1 - Bov 3 1½ - 2½
12-02-2018 A-række gruppe 1 Vojens 2 - Løgumkloster 1 1 - 3
12-02-2018 A-række gruppe 1 Tønder 2 - Vojens 1 1 - 3
11-02-2018 Mesterrække 1 Varde 1 - Haderslev 2 5 - 3
11-02-2018 Mesterrække 1 Bov 2 - Springeren 2 5½ - 2½
11-02-2018 Mesterrække 1 Tønder 1 - Ribe 1 5½ - 2½
11-02-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Horsens 1 2½ - 5½
01-02-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Kolding 1 5½ - 2½
01-02-2018 A-række gruppe 2 Evans 4 - Springeren 3 2 - 2
31-01-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Korning 1 1 - 3
30-01-2018 Mesterrække 2 Jerne 1 - Esbjerg 2 4½ - 3½
30-01-2018 B-række gruppe 2 Varde 3 - Fredericia 4 3 - 1
30-01-2018 B-række gruppe 2 Jerne 2 - Springeren 4 2 - 2
30-01-2018 A-række gruppe 2 Varde 2 - Esbjerg 3 3 - 1
30-01-2018 B-række gruppe 1 Alssund 2 - Haderslev 3 2 - 2
30-01-2018 A-række gruppe 1 Løgumkloster 1 - Vojens 1 ½ - 3½
29-01-2018 Mesterrække 2 Stouby 1 - Fredericia 2 2 - 6
29-01-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Nørre Snede 1 2½ - 5½
29-01-2018 A-række gruppe 1 Tønder 2 - Vamdrup 1 3½ - ½
29-01-2018 A-række gruppe 1 Bov 3 - Vojens 2 4 - 0
29-01-2018 B-række gruppe 2 Kolding 2 - Fredericia 5 2 - 2
29-01-2018 B-række gruppe 1 Bov 4 - Gråsten 2 2½ - 1½
29-01-2018 B-række gruppe 1 Oversø-Frørup 1 - Haderslev 4 2½ - 1½
28-01-2018 Mesterrække 1 Ribe 1 - Varde 1 1 - 7
28-01-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Tønder 1 6 - 2
28-01-2018 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Evans 3 4½ - 3½
28-01-2018 Mesterrække 1 Horsens 1 - Bov 2 4½ - 3½
17-01-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Varde 2 1 - 3
16-01-2018 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Kolding 1 4 - 4
16-01-2018 B-række gruppe 2 Varde 3 - Jerne 2 ½ - 3½
16-01-2018 B-række gruppe 2 Springeren 4 - Fredericia 5 3 - 1
16-01-2018 A-række gruppe 2 Esbjerg 3 - Springeren 3 0 - 4
16-01-2018 A-række gruppe 2 Korning 1 - Evans 4 1½ - 2½
15-01-2018 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Fredericia 2 1 - 7
15-01-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Stouby 1 3½ - 4½
15-01-2018 B-række gruppe 1 Haderslev 3 - Bov 4 2½ - 1½
15-01-2018 B-række gruppe 1 Oversø-Frørup 1 - Gråsten 2 1½ - 2½