Arbejder ...

loading

Tilmelding:
Tilmelding til holdturneringen skal ske på mail (evt. telefon) til holdturneringslederen senest søndag den 17. september 2017. Bemærk: Der er kun fri tilmelding i c-rækken.
Klubber der ikke ønsker at deltage, skal også melde tilbage. 
Styrkeliste, holdleder og holdopstillinger: 
Skal indberettes på holdturneringssiden senest søndag den 15. oktober 2017. Alle rækker rates (inkl. ELO rates)
Inskud:
Indskud er 250 kr. pr. hold ( inkl. rating afgift).
Spilledage:
I mesterrækken spilles følgende søndage: 19/11, 3/12, 17/12-2017 samt 14/1, 28/1, 4/3 og 18/3-2018.
I de øvrige rækker spilles der i ugerne 47, 49, 51 i 2017 samt 3, 5, 10 og 12 i 2018.
sidste runde:
I forbindelse med tilmeldingen ser jeg gerne en tilkendegivelse, såfremt en klub vil påtage sig at afvikle en sidste runde. For A-rækken forventes 2 fællesrunder, som der søges 1 eller 2 centralt placerede arrangører af.
Venlig hilsen
Henning Jakobsen
Holdturneringsleder
Tlf. 5485 0970 (Ikke SMS)  

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A- Rækken Tabel
B- Række 1 Tabel
B- Række 2 Tabel
C-Række 1 Tabel
C-Række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
19-03-2018 B- Række 1 Haslev 2 - Maribo 3 1½ - 2½
19-03-2018 B- Række 1 Haslev 1 - Nykøbing F 1 2½ - 1½
19-03-2018 B- Række 1 Møn 1 - Sydøstlolland 2 1½ - 2½
19-03-2018 B- Række 1 Faxe 3 - Næstved 2 1½ - 2½
19-03-2018 B- Række 2 Greve 1 - Slagelse 2 ½ - 3½
19-03-2018 B- Række 2 Sorø 1 - Nykøbing Sj. 2 4 - 0
19-03-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Dragsholm 1 ½ - 3½
19-03-2018 B- Række 2 Dianalund 2 - Holbæk 4 1 - 3
18-03-2018 Mesterrækken Dianalund 1 - Holbæk 3 3½ - 4½
18-03-2018 Mesterrækken Nykøbing Sj. 1 - Maribo 1 3½ - 4½
18-03-2018 Mesterrækken Holbæk 2 - Slagelse 1 4½ - 3½
18-03-2018 Mesterrækken Køge 2 - Faxe 1 7½ - ½
17-03-2018 A- Rækken Vordingborg 1 - Faxe 2 6½ - 1½
17-03-2018 A- Rækken Skovbo 1 - Sydøstlolland 1 5½ - 2½
17-03-2018 A- Rækken Korsør 1 - Maribo 2 6 - 2
17-03-2018 A- Rækken Præstø 2 - Køge 3 5 - 3
14-03-2018 A- Rækken Vordingborg 1 - Korsør 1 5 - 3
10-03-2018 C-Række 1 Maribo 4 - Faxe 4 1 - 3
10-03-2018 C-Række 1 Præstø 3 - Sydøstlolland 3 2 - 2
10-03-2018 C-Række 1 Maribo 4 - Præstø 3 3 - 1
10-03-2018 C-Række 1 Faxe 4 - Sydøstlolland 3 1 - 3
07-03-2018 B- Række 2 Dragsholm 1 - Dianalund 2 3 - 1
07-03-2018 B- Række 1 Maribo 3 - Faxe 3 2 - 2
07-03-2018 A- Rækken Maribo 2 - Præstø 2 2 - 6
06-03-2018 B- Række 1 Sydøstlolland 2 - Haslev 1 0 - 4
06-03-2018 A- Rækken Sydøstlolland 1 - Køge 3 4 - 4
06-03-2018 C-Række 2 Skovbo 2 - Sorø 2 3½ - ½
06-03-2018 C-Række 2 Nykøbing Sj. 3 - Korsør 2 3 - 1
06-03-2018 C-Række 2 Holbæk 5 - Køge 4 0 - 4
05-03-2018 B- Række 2 Greve 1 - Holbæk 4 3 - 1
05-03-2018 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Dianalund 3 1 - 3
05-03-2018 B- Række 2 Slagelse 2 - Sorø 1 1½ - 2½
05-03-2018 B- Række 1 Nykøbing F 1 - Haslev 2 1½ - 2½
05-03-2018 B- Række 1 Møn 1 - Næstved 2 2 - 2
05-03-2018 A- Rækken Faxe 2 - Skovbo 1 3½ - 4½
04-03-2018 Mesterrækken Maribo 1 - Holbæk 2 5½ - 2½
04-03-2018 Mesterrækken Faxe 1 - Nykøbing Sj. 1 6 - 2
04-03-2018 Mesterrækken Holbæk 3 - Køge 2 ½ - 7½
04-03-2018 Mesterrækken Slagelse 1 - Dianalund 1 4 - 4
31-01-2018 B- Række 2 Dragsholm 1 - Holbæk 4 3 - 1
31-01-2018 B- Række 2 Dianalund 2 - Nykøbing Sj. 2 3 - 1
31-01-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Slagelse 2 ½ - 3½
31-01-2018 A- Rækken Vordingborg 1 - Sydøstlolland 1 7 - 1
30-01-2018 C-Række 1 Sydøstlolland 3 - Maribo 4 3 - 1
30-01-2018 A- Rækken Køge 3 - Korsør 1 6 - 2
30-01-2018 A- Rækken Skovbo 1 - Præstø 2 3 - 5
30-01-2018 C-Række 2 Køge 4 - Nykøbing Sj. 3 2½ - 1½
29-01-2018 C-Række 1 Faxe 4 - Præstø 3 3 - 1
29-01-2018 B- Række 2 Greve 1 - Sorø 1 3 - 1
29-01-2018 B- Række 1 Møn 1 - Faxe 3 2 - 2