Arbejder ...

loading

Turneringskomiteen for divisionsturneringen består af:

IA Lars K. Johansen,

IA Kenneth Varberg

Thomas Hauge Vestergaard.

Hvis man ønsker at klage over en afgørelse fra divisionsturneringslederen sender man anken med eventuelle bilag til divisionsturneringslederen, som så samler øvrige relevante bilag i sagen og sender det hele samlet til turneringskomiteen.

Yderligere info

Info
Pgn-filer
Turneringskomite

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg 1 - Hillerød 1 5½ - 2½
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Philidor 1 - Øbro 1 6½ - 1½
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Århus/Skolerne 1 5 - 3
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Nordkalotten 1 - Jetsmark 1 4½ - 3½
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Brønshøj 1 3½ - 4½
06-03-2016 Omkamp 2. division Ribe 1 - Viby 1 3½ - 4½
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Bov 1 4 - 4
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Team Nordea Skanderborg 1 2 - 6
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Øbro 1 5 - 3
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Philidor 1 2 - 6
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Nordkalotten 1 2½ - 5½
28-02-2016 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Randers 1 (1½ - 5½)
28-02-2016 1. division gruppe 2 Esbjerg 1 - SK 1968 1 (3½ - 3½)
28-02-2016 2. division gruppe 4 Nordre 2 - Aalborg 1 3½ - 4½
28-02-2016 2. division gruppe 4 SK 1968 2 - Aars/Nibe 1 5 - 3
28-02-2016 2. division gruppe 4 Viby 1 - Jetsmark 2 3½ - 4½
28-02-2016 2. division gruppe 3 Fredericia 1 - Skanderborg 2 3 - 5
28-02-2016 2. division gruppe 3 Evans 2 - Kjellerup 1 3 - 5
28-02-2016 2. division gruppe 3 Silkeborg 1 - Ribe 1 4½ - 3½
28-02-2016 2. division gruppe 3 Horsens 1 - Springeren 1 2½ - 5½
28-02-2016 1. division gruppe 1 K41 1 - Holbæk 1 6½ - 1½
28-02-2016 1. division gruppe 1 Frem 1 - Frederiksberg 1 5 - 3
28-02-2016 1. division gruppe 1 Tåstrup 1 - Brønshøj 2 4 - 4
28-02-2016 1. division gruppe 1 K41 2 - Næstved 1 1 - 7
28-02-2016 1. division gruppe 2 Skive 1 - Herning 1 3 - 5
28-02-2016 1. division gruppe 2 Haderslev 1 - Nørresundby 1 3 - 5
28-02-2016 1. division gruppe 2 Evans 1 - Viborg 1 6½ - 1½
28-02-2016 2. division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Frem 2 4½ - 3½
28-02-2016 2. division gruppe 2 Maribo 1 - Nr. Åby 1 4 - 4
28-02-2016 2. division gruppe 2 Tårnet, Svendborg 1 - Køge 1 2½ - 5½
28-02-2016 2. division gruppe 2 BMS 2 - Læseforeningen 1 2½ - 5½
28-02-2016 2. division gruppe 1 Helsingør 1 - Sjælsø 1 4 - 4
28-02-2016 2. division gruppe 1 Furesø 1 - BMS 1 3 - 5
28-02-2016 2. division gruppe 1 Odysseus 1 - Bornholm 1 4½ - 3½
28-02-2016 2. division gruppe 1 Øbro 2 - Herlev 1 8 - 0
27-02-2016 2. division gruppe 1 Helsingør 1 - Bornholm 1 4½ - 3½
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Philidor 1 - Nordkalotten 1 3½ - 4½
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Team Nordea Skanderborg 1 2 - 6
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Hillerød 1 5 - 3
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Århus/Skolerne 1 3 - 5
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Øbro 1 - Nordre 1 4½ - 3½
07-02-2016 2. division gruppe 1 Bornholm 1 - Herlev 1 8 - 0
31-01-2016 1. division gruppe 2 Nørresundby 1 - Herning 1 4½ - 3½
31-01-2016 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 1 5½ - 2½
31-01-2016 1. division gruppe 2 Haderslev 1 - SK 1968 1 2 - 6
31-01-2016 1. division gruppe 2 Esbjerg 1 - Viborg 1 6 - 2
31-01-2016 2. division gruppe 1 Sjælsø 1 - Øbro 2 3 - 5
31-01-2016 2. division gruppe 1 Herlev 1 - Furesø 1 (0 - 8)
31-01-2016 2. division gruppe 1 Odysseus 1 - BMS 1 ½ - 7½
31-01-2016 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Aars/Nibe 1 2½ - 5½