Arbejder ...

loading

Som bekendt skal hjemmeholdet - arrangøren af dobbeltrunder sørger for at hjemmehold får partilister - indsende en pgn-fil til mig med alle holdets partier på divisionsturnering@skak.dk senest onsdag efter kampen(e).

I kan finde en skabelon til pgn-filen,  hvor der indtastes af den enkelte klub under fanen "partier". Ud for hver kamp er der en knap "skabelon".  Brug denne skabelon da der så er korrekt spilledato mv. i pgn-filen.

Redigeret vedr. indtastning pga. fejllæsning af reglement af IPM 02.11.2015

Yderligere info

Info
Pgn-filer
Turneringskomite

Rækker

Navn
Xtracon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel
Omkamp 2. division Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Team Nordea Skanderborg 1 - Hillerød 1 5½ - 2½
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Philidor 1 - Øbro 1 6½ - 1½
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Århus/Skolerne 1 5 - 3
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Nordkalotten 1 - Jetsmark 1 4½ - 3½
06-03-2016 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Brønshøj 1 3½ - 4½
06-03-2016 Omkamp 2. division Ribe 1 - Viby 1 3½ - 4½
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Bov 1 4 - 4
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Team Nordea Skanderborg 1 2 - 6
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Øbro 1 5 - 3
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Hillerød 1 - Philidor 1 2 - 6
05-03-2016 Xtracon Skakligaen Nordre 1 - Nordkalotten 1 2½ - 5½
28-02-2016 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Randers 1 (1½ - 5½)
28-02-2016 1. division gruppe 2 Esbjerg 1 - SK 1968 1 (3½ - 3½)
28-02-2016 2. division gruppe 4 Nordre 2 - Aalborg 1 3½ - 4½
28-02-2016 2. division gruppe 4 SK 1968 2 - Aars/Nibe 1 5 - 3
28-02-2016 2. division gruppe 4 Viby 1 - Jetsmark 2 3½ - 4½
28-02-2016 2. division gruppe 3 Fredericia 1 - Skanderborg 2 3 - 5
28-02-2016 2. division gruppe 3 Evans 2 - Kjellerup 1 3 - 5
28-02-2016 2. division gruppe 3 Silkeborg 1 - Ribe 1 4½ - 3½
28-02-2016 2. division gruppe 3 Horsens 1 - Springeren 1 2½ - 5½
28-02-2016 1. division gruppe 1 K41 1 - Holbæk 1 6½ - 1½
28-02-2016 1. division gruppe 1 Frem 1 - Frederiksberg 1 5 - 3
28-02-2016 1. division gruppe 1 Tåstrup 1 - Brønshøj 2 4 - 4
28-02-2016 1. division gruppe 1 K41 2 - Næstved 1 1 - 7
28-02-2016 1. division gruppe 2 Skive 1 - Herning 1 3 - 5
28-02-2016 1. division gruppe 2 Haderslev 1 - Nørresundby 1 3 - 5
28-02-2016 1. division gruppe 2 Evans 1 - Viborg 1 6½ - 1½
28-02-2016 2. division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Frem 2 4½ - 3½
28-02-2016 2. division gruppe 2 Maribo 1 - Nr. Åby 1 4 - 4
28-02-2016 2. division gruppe 2 Tårnet, Svendborg 1 - Køge 1 2½ - 5½
28-02-2016 2. division gruppe 2 BMS 2 - Læseforeningen 1 2½ - 5½
28-02-2016 2. division gruppe 1 Helsingør 1 - Sjælsø 1 4 - 4
28-02-2016 2. division gruppe 1 Furesø 1 - BMS 1 3 - 5
28-02-2016 2. division gruppe 1 Odysseus 1 - Bornholm 1 4½ - 3½
28-02-2016 2. division gruppe 1 Øbro 2 - Herlev 1 8 - 0
27-02-2016 2. division gruppe 1 Helsingør 1 - Bornholm 1 4½ - 3½
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Philidor 1 - Nordkalotten 1 3½ - 4½
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Jetsmark 1 - Team Nordea Skanderborg 1 2 - 6
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Brønshøj 1 - Hillerød 1 5 - 3
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Bov 1 - Århus/Skolerne 1 3 - 5
07-02-2016 Xtracon Skakligaen Øbro 1 - Nordre 1 4½ - 3½
07-02-2016 2. division gruppe 1 Bornholm 1 - Herlev 1 8 - 0
31-01-2016 1. division gruppe 2 Nørresundby 1 - Herning 1 4½ - 3½
31-01-2016 1. division gruppe 2 Evans 1 - Skive 1 5½ - 2½
31-01-2016 1. division gruppe 2 Haderslev 1 - SK 1968 1 2 - 6
31-01-2016 1. division gruppe 2 Esbjerg 1 - Viborg 1 6 - 2
31-01-2016 2. division gruppe 1 Sjælsø 1 - Øbro 2 3 - 5
31-01-2016 2. division gruppe 1 Herlev 1 - Furesø 1 (0 - 8)
31-01-2016 2. division gruppe 1 Odysseus 1 - BMS 1 ½ - 7½
31-01-2016 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Aars/Nibe 1 2½ - 5½