Arbejder ...

loading

Skemaerne forneden angiver, hvilken række holdene indplaceres i til næste sæson 2018/19.

Der er 3 skemaer: Et til hhv. 0, 1 eller 2 nedrykkere fra 2. division til 1. hovedkreds. Antallet af nedrykkere til 1. hovedkreds er afgjort, når 2. division gruppe 1 er afsluttet den 4. marts 2018.

 

Ved 0 nedrykkere  fra divisionen
   
  Placering
Mesterrækken i 2017/18
Mester 2
Mester 3
Mester 4
Mester 5
Mester 6
1. række gruppe 1 1
1. række gruppe 2 1
1. række Bedste 2er
   
1. række  
Mester 7
Mester 8
1. række Dårligste 2er
1. række gruppe 1 3
1. række gruppe 2 3
1. række Bedste 4er
2. række gruppe 1 1
2. række gruppe 2 1
   
2.række  
1. række Dårligste 4er
1. række gruppe 1 5
1. række gruppe 2 5
1. række gruppe 1 6
1. række gruppe 2 6
1. række Bedste 7er
2. række gruppe 1 2
2. række gruppe 2 2
   
3. række  
1. række Dårligste 7er
1. række gruppe 1 8
1. række gruppe 2 8
2. række gruppe 1 3
2. række gruppe 2 3
2. række gruppe 1 4
2. række gruppe 2 4
2. række Bedste 5er
   
4. række  
2. række Dårligste 5er
2. række gruppe 1 6
2. række gruppe 2 6
2. række gruppe 1 7
2. række gruppe 2 7
2. række gruppe 1 8
2. række gruppe 2 8
Ledig plads  

 

Ved 1 nedrykker  fra divisionen
   
  Placering
Mesterrækken i 2017/18
Nedrykker 2. div  
Mester 2
Mester 3
Mester 4
Mester 5
Mester 6
1. række gruppe 1 1
1. række gruppe 2 1
   
1. række  
Mester 7
Mester 8
1. række gruppe 1 2
1. række gruppe 2 2
1. række gruppe 1 3
1. række gruppe 2 3
2. række gruppe 1 1
2. række gruppe 2 1
   
2.række  
1. række gruppe 1 4
1. række gruppe 2 4
1. række gruppe 1 5
1. række gruppe 2 5
1. række gruppe 1 6
1. række gruppe 2 6
2. række gruppe 1 2
2. række gruppe 2 2
   
3. række  
1. række gruppe 1 7
1. række gruppe 2 7
1. række gruppe 1 8
1. række gruppe 2 8
2. række gruppe 1 3
2. række gruppe 2 3
2. række gruppe 1 4
2. række gruppe 2 4
   
4. række  
2. række gruppe 1 5
2. række gruppe 2 5
2. række gruppe 1 6
2. række gruppe 2 6
2. række gruppe 1 7
2. række gruppe 2 7
2. række gruppe 1 8
2. række gruppe 2 8

 

Ved 2 nedrykkere  fra divisionen
   
  Placering
Mesterrækken i 2017/18
Nedrykker 2. div  
Nedrykker 2. div  
Mester 2
Mester 3
Mester 4
Mester 5
1. række gruppe 1 1
1. række gruppe 2 1
   
1. række  
Mester 6
Mester 7
Mester 8
1. række gruppe 1 2
1. række gruppe 2 2
1. række Bedste 3er
2. række gruppe 1 1
2. række gruppe 2 1
   
2.række  
1. række Dårligste 3er
1. række gruppe 1 4
1. række gruppe 2 4
1. række gruppe 1 5
1. række gruppe 2 5
1. række Bedste 6er
2. række gruppe 1 2
2. række gruppe 2 2
   
3. række  
1. række Dårligste 6er
1. række gruppe 1 7
1. række gruppe 2 7
1. række gruppe 1 8
1. række gruppe 2 8
2. række gruppe 1 3
2. række gruppe 2 3
2. række Bedste 4er
   
4. række  
2. række Dårligste 4er
2. række gruppe 1 5
2. række gruppe 2 5
2. række gruppe 1 6
2. række gruppe 2 6
2. række gruppe 1 7
2. række gruppe 2 7
2. række gruppe 1 8
2. række gruppe 2 8

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
1. række gruppe 1 Tabel
1. række gruppe 2 Tabel
2. række gruppe 1 Tabel
2. række gruppe 2 Tabel
4. række Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
20-11-2017 2. række gruppe 2 Brøndby 2 - Ishøj 1 1 - 7
20-11-2017 1. række gruppe 1 Brøndby 1 - Amager 1 5½ - 2½
02-11-2017 1. række gruppe 2 Brønshøj 4 - Musik 1 5 - 3
02-11-2017 Mesterrækken Odysseus 2 - Frederiksberg 2 3½ - 4½
02-11-2017 1. række gruppe 1 Valby 2 - Nørrebro 3 5 - 3
02-11-2017 2. række gruppe 1 Valby 3 - Frederiksberg 4 ½ - 7½
02-11-2017 2. række gruppe 2 Tåstrup 2 - Damhus 2 2½ - 5½
01-11-2017 1. række gruppe 1 Lyngby-Virum 2 - ØBRO 4 2½ - 5½
01-11-2017 2. række gruppe 2 Frederiksberg 5 - Brøndby 2 ½ - 7½
01-11-2017 1. række gruppe 2 Frederiksberg 3 - K41 2 6 - 2
31-10-2017 1. række gruppe 2 Damhus 1 - ØBRO 5 5 - 3
31-10-2017 2. række gruppe 2 Amager 2 - Nørrebro 4 2½ - 5½
31-10-2017 1. række gruppe 1 Amager 1 - Brønshøj 3 3 - 5
31-10-2017 4. række Blindes Skakklub - Amager 4 4 - 0
31-10-2017 1. række gruppe 1 BMS 3 - Brøndby 1 5 - 3
31-10-2017 4. række K41 3 - Ishøj 2 2 - 2
31-10-2017 2. række gruppe 1 Jernbanen - Herlev 2 4 - 4
31-10-2017 Mesterrækken Hvidovre 1 - Valby 1 5 - 3
31-10-2017 4. række BMS 4 - Damhus 3 4 - 0
31-10-2017 2. række gruppe 1 Caïssa Gladsaxe 2 - Amager 3 4½ - 3½
31-10-2017 1. række gruppe 2 Caïssa Gladsaxe 1 - Odysseus 3 8 - 0
30-10-2017 2. række gruppe 1 Tårnby - Hvidovre 3 6 - 2
30-10-2017 Mesterrækken Herlev 1 - Seksløberen 4½ - 3½
30-10-2017 2. række gruppe 2 Ishøj 1 - Hvidovre 2 5½ - 2½
30-10-2017 Mesterrækken Nørrebro 2 - Lyngby-Virum 1 3 - 5