Arbejder ...

loading

Ved klikke på et af nedenstående 2 link er der mulighed for at udskrive blanke resultatkort til holdkampene:

8-mandshold:  http://sydjysk-hk.dk/diverse/hold/Resultatkort Sydjysk Hovedkreds - 8 mand.pdf

4-mandshold:  http://sydjysk-hk.dk/diverse/hold/Resultatkort Sydjysk Hovedkreds - 4 mand.pdf

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Play-off kamp Tabel
4-mands forrunde 1 Tabel
4-mands forrunde 2 Tabel
4-mands forrunde 3 Tabel
4-mands forrunde 4 Tabel
4-mands forrunde 5 Tabel
A-række 1 Tabel
A-række 2 Tabel
Oprykningskamp fra A-rækken til Mesterrække 2 Tabel
B-række 1 Tabel
B-række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-03-2019 B-række 1 Nørre Snede 2 - Esbjerg 3 ½ - 3½
11-03-2019 B-række 1 Fredericia 4 - Jerne 2 0 - 4
11-03-2019 B-række 2 Tønder 2 - Gråsten 3 4 - 0
11-03-2019 B-række 2 Vamdrup - Alssund 2 2½ - 1½
10-03-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Stouby 5½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 2 Ribe - Kolding 1 (1½ - 5½)
10-03-2019 Mesterrække 2 Vojens - Fredericia 3 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Gråsten 1 1½ - 6½
10-03-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Fredericia 2 2½ - 5½
10-03-2019 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Jerne 1 4½ - 2½
10-03-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Alssund 1 7½ - ½
10-03-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Tønder 1 4 - 4
28-02-2019 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Kolding 1 3½ - 4½
28-02-2019 A-række 1 Gråsten 2 - Varde 2 (0 - 3½)
26-02-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Ribe 6½ - 1½
26-02-2019 B-række 2 Alssund 2 - Gråsten 3 2½ - 1½
26-02-2019 A-række 2 Løgumkloster - Grindsted ½ - 3½
26-02-2019 B-række 1 Jerne 2 - Nørre Snede 2 4 - 0
26-02-2019 A-række 2 Springeren 3 - Fredericia 5 3½ - ½
26-02-2019 A-række 1 Springeren 4 - Varde 3 3 - 1
25-02-2019 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Stouby 5 - 3
25-02-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Vojens 4 - 4
25-02-2019 B-række 1 Fredericia 4 - Evans 4 1 - 3
25-02-2019 B-række 2 Vamdrup - Springeren 5 1½ - 2½
24-02-2019 Mesterrække 1 Jerne 1 - Alssund 1 3½ - 4½
24-02-2019 Mesterrække 1 Tønder 1 - Haderslev 2 4½ - 3½
24-02-2019 Mesterrække 1 Varde 1 - Springeren 2 5 - 3
24-02-2019 Mesterrække 1 Evans 3 - Fredericia 2 4 - 4
31-01-2019 B-række 2 Gråsten 3 - Vamdrup 1½ - 2½
31-01-2019 B-række 1 Evans 4 - Jerne 2 2½ - 1½
29-01-2019 Mesterrække 2 Ribe - Fredericia 3 5½ - 2½
29-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Gråsten 2 1½ - 2½
29-01-2019 A-række 1 Varde 2 - Springeren 4 ½ - 3½
29-01-2019 A-række 2 Springeren 3 - Løgumkloster 2½ - 1½
29-01-2019 B-række 1 Esbjerg 3 - Fredericia 4 2½ - 1½
29-01-2019 B-række 2 Springeren 5 - Tønder 2 1½ - 2½
28-01-2019 Mesterrække 2 Stouby - Nørre Snede 1 3½ - 4½
28-01-2019 Mesterrække 2 Kolding 1 - Vojens 4½ - 3½
28-01-2019 A-række 2 Fredericia 5 - Grindsted 2½ - 1½
27-01-2019 Mesterrække 1 Alssund 1 - Evans 3 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrække 1 Jerne 1 - Varde 1 3½ - 4½
27-01-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Tønder 1 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrække 1 Fredericia 2 - Haderslev 2 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Gråsten 1 2 - 6
17-01-2019 A-række 1 Gråsten 2 - Springeren 4 1½ - 2½
16-01-2019 A-række 2 Grindsted - Springeren 3 0 - 4
15-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Varde 2 2 - 2
15-01-2019 A-række 2 Løgumkloster - Fredericia 5 3½ - ½
15-01-2019 B-række 1 Esbjerg 3 - Evans 4 3½ - ½
15-01-2019 B-række 2 Alssund 2 - Springeren 5 2½ - 1½