Arbejder ...

loading

En afgørelse truffet af turneringslederen kan ankes til turneringskomitéen; anken skal sendes til alle nedenstående medlemmer med kopi til turneringslederen (hold@sydjysk-hk.dk) senest 10 dage efter at afgørelsen er bekendtgjort. Se også reglementets §14.

René Baarup-Christensen (formand), Springeren Kolding, Email : renebaarup@gmail.com
Lars Wisler, Grindsted Skakklub, Email : formand@grindstedskakklub.dk
Jesper Lahn Rasmussen, Esbjerg Skakforening, Email : jr@varde-gym.dk

Suppleant Claus Marcussen, Fredericia Skakforening

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Play-off kamp Tabel
4-mands forrunde 1 Tabel
4-mands forrunde 2 Tabel
4-mands forrunde 3 Tabel
4-mands forrunde 4 Tabel
4-mands forrunde 5 Tabel
A-række 1 Tabel
A-række 2 Tabel
Oprykningskamp fra A-rækken til Mesterrække 2 Tabel
B-række 1 Tabel
B-række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
31-01-2019 B-række 2 Gråsten 3 - Vamdrup 1½ - 2½
31-01-2019 B-række 1 Evans 4 - Jerne 2 2½ - 1½
29-01-2019 Mesterrække 2 Ribe - Fredericia 3 5½ - 2½
29-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Gråsten 2 1½ - 2½
29-01-2019 A-række 1 Varde 2 - Springeren 4 ½ - 3½
29-01-2019 A-række 2 Springeren 3 - Løgumkloster 2½ - 1½
29-01-2019 B-række 1 Esbjerg 3 - Fredericia 4 2½ - 1½
29-01-2019 B-række 2 Springeren 5 - Tønder 2 1½ - 2½
28-01-2019 Mesterrække 2 Stouby - Nørre Snede 1 3½ - 4½
28-01-2019 Mesterrække 2 Kolding 1 - Vojens 4½ - 3½
28-01-2019 A-række 2 Fredericia 5 - Grindsted 2½ - 1½
27-01-2019 Mesterrække 1 Alssund 1 - Evans 3 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrække 1 Jerne 1 - Varde 1 3½ - 4½
27-01-2019 Mesterrække 1 Springeren 2 - Tønder 1 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrække 1 Fredericia 2 - Haderslev 2 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Gråsten 1 2 - 6
17-01-2019 A-række 1 Gråsten 2 - Springeren 4 1½ - 2½
16-01-2019 A-række 2 Grindsted - Springeren 3 0 - 4
15-01-2019 A-række 1 Varde 3 - Varde 2 2 - 2
15-01-2019 A-række 2 Løgumkloster - Fredericia 5 3½ - ½
15-01-2019 B-række 1 Esbjerg 3 - Evans 4 3½ - ½
15-01-2019 B-række 2 Alssund 2 - Springeren 5 2½ - 1½
14-01-2019 Mesterrække 2 Kolding 1 - Fredericia 3 5 - 3
14-01-2019 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Esbjerg 2 3½ - 4½
14-01-2019 Mesterrække 2 Vojens - Gråsten 1 2½ - 5½
14-01-2019 Mesterrække 2 Stouby - Ribe 4½ - 3½
14-01-2019 B-række 1 Nørre Snede 2 - Fredericia 4 2 - 2
14-01-2019 B-række 2 Tønder 2 - Vamdrup 0 - 4
13-01-2019 Mesterrække 1 Tønder 1 - Fredericia 2 1 - 7
13-01-2019 Mesterrække 1 Jerne 1 - Evans 3 1 - 7
13-01-2019 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Varde 1 3 - 5
13-01-2019 Mesterrække 1 Alssund 1 - Springeren 2 5½ - 2½
08-01-2019 Mesterrække 1 Alssund 1 - Tønder 1 2½ - 5½
13-12-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Ribe 5 - 3
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Springeren 3 - Nørre Snede 2 4 - 0
11-12-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Evans 4 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 4 Springeren 4 - Fredericia 4 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 3 Springeren 5 - Fredericia 5 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Alssund 2 - Gråsten 2 1½ - 2½
11-12-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Tønder 2 3 - 1
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Esbjerg 3 2½ - 1½
11-12-2018 4-mands forrunde 1 Varde 2 - Grindsted 1½ - 2½
10-12-2018 Mesterrække 2 Stouby - Kolding 1 7½ - ½
10-12-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Nørre Snede 1 3 - 5
10-12-2018 Mesterrække 2 Vojens - Esbjerg 2 3½ - 4½
09-12-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Jerne 1 4½ - 3½
09-12-2018 Mesterrække 1 Varde 1 - Fredericia 2 3½ - 4½
09-12-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Haderslev 2 5 - 3
22-11-2018 4-mands forrunde 5 Evans 4 - Nørre Snede 2 3½ - ½
21-11-2018 4-mands forrunde 1 Grindsted - Esbjerg 3 (2 - 2)