Arbejder ...

loading

www.2-hk.dk/

Holdlederens huskeliste 
1. Du skal medbringe din klubs styrkeliste til holdkampen. 
2. Sørg for at dit hold (holdstyrke nr. og spillernavne) bliver skrevet rigtigt op på resultatkortet.  
3. Sørg for at dine holdkammerater er orienteret om reglerne, specielt FIDE's regler for færdigspil. 
4. Du skal bære holdledermærkat under kampen. 
5. Du må bekendtgøre tids overskridelser.  
6. Du må gøre en holdkammerat opmærksom på, at han/hun har glemt at standse sit ur efter udført træk.  
7. Du må ikke gøre en holdkammerat opmærksom på, at hans modstander har trukket. 
 8. Du må på forespørgsel fra en holdkammerat ud fra taktiske overvejelser sige "tilbyd remis", "giv  op", "accepter remistilbud". Du må ikke vurdere hans/hendes stilling. 
9. Har du protester mod kampens afvikling skal du gøre opmærksom på det på resultatkortet, nærmere redegørelse skal indsendes skriftlig til TL senest 4 dage efter spilledagen.
10. Husk at underskrive resultatkortet når kampen er slut.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A - Rækken Tabel
B - række 1 Tabel
B- Række 2 Tabel
C-Række 1 Tabel
C-Række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
11-02-2019 C-Række 2 Korsør 2 - Næstved 3 0 - 4
30-01-2019 B- Række 2 Dianalund 2 - Køge 4 1 - 3
30-01-2019 B- Række 2 Dianalund 3 - Sorø 1 ½ - 3½
30-01-2019 B- Række 2 Dragsholm 1 - Holbæk 4 2 - 2
30-01-2019 B - række 1 Maribo 2 - Sydøstlolland 2 4 - 0
30-01-2019 B - række 1 Maribo 4 - Nykøbing F 1 0 - 4
30-01-2019 B - række 1 Maribo 3 - Møn 1 0 - 4
29-01-2019 C-Række 2 Køge 5 - Skovbo 2 1½ - 2½
28-01-2019 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Greve 1 2 - 2
28-01-2019 B - række 1 Næstved 2 - Faxe 3 3 - 1
28-01-2019 A - Rækken Faxe 2 - Slagelse 2 3½ - 4½
28-01-2019 A - Rækken Haslev 1 - Vordingborg 1 5½ - 2½
28-01-2019 A - Rækken Nykøbing Sj. 1 - Korsør 1 7½ - ½
28-01-2019 A - Rækken Præstø 2 - Skovbo 1 5½ - 2½
27-01-2019 Mesterrækken Maribo 1 - Faxe 1 3 - 5
27-01-2019 Mesterrækken Holbæk 3 - Slagelse 1 ½ - 7½
27-01-2019 Mesterrækken Holbæk 2 - Dianalund 1 6½ - 1½
27-01-2019 Mesterrækken Køge 3 - Sydøstlolland 1 6 - 2
17-01-2019 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 3 ½ - 3½
17-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Greve 1 3 - 1
16-01-2019 A - Rækken Vordingborg 1 - Faxe 2 3 - 5
15-01-2019 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 3 3½ - ½
15-01-2019 B- Række 2 Køge 4 - Nykøbing Sj. 2 3 - 1
15-01-2019 A - Rækken Skovbo 1 - Nykøbing Sj. 1 4½ - 3½
15-01-2019 C-Række 2 Skovbo 2 - Korsør 2 3 - 1
14-01-2019 B- Række 2 Greve 1 - Dragsholm 1 3 - 1
14-01-2019 B- Række 2 Sorø 1 - Dianalund 2 2½ - 1½
14-01-2019 B - række 1 Faxe 3 - Maribo 2 2 - 2
14-01-2019 B - række 1 Nykøbing F 1 - Næstved 2 3 - 1
14-01-2019 B - række 1 Møn 1 - Maribo 4 3 - 1
14-01-2019 A - Rækken Slagelse 2 - Præstø 2 4 - 4
14-01-2019 A - Rækken Korsør 1 - Haslev 1 2 - 6
14-01-2019 C-Række 2 Næstved 3 - Køge 6 2½ - 1½
13-01-2019 Mesterrækken Holbæk 3 - Dianalund 1 (1½ - 5½)
13-01-2019 Mesterrækken Sydøstlolland 1 - Maribo 1 3 - 5
13-01-2019 Mesterrækken Faxe 1 - Holbæk 2 2½ - 5½
13-01-2019 Mesterrækken Slagelse 1 - Køge 3 3½ - 4½
13-12-2018 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Maribo 4 2 - 2
12-12-2018 B- Række 2 Dianalund 3 - Dragsholm 1 1½ - 2½
12-12-2018 B - række 1 Maribo 3 - Maribo 2 3 - 1
11-12-2018 B- Række 2 Holbæk 4 - Dianalund 2 1 - 3
11-12-2018 C-Række 2 Køge 6 - Skovbo 2 0 - 4
10-12-2018 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Sorø 1 1 - 3
10-12-2018 B - række 1 Næstved 2 - Møn 1 2 - 2
10-12-2018 B - række 1 Nykøbing F 1 - Faxe 3 4 - 0
10-12-2018 A - Rækken Præstø 2 - Faxe 2 4½ - 3½
10-12-2018 A - Rækken Nykøbing Sj. 1 - Slagelse 2 5 - 3
10-12-2018 A - Rækken Korsør 1 - Vordingborg 1 1 - 7
10-12-2018 A - Rækken Haslev 1 - Skovbo 1 6 - 2
09-12-2018 Mesterrækken Holbæk 2 - Sydøstlolland 1 (4½ - 3)