Arbejder ...

loading

Som meddelt på delegeretmødet 2018 vil straffen for manglende spiller blive skærpet fremover.
Ved manglende spiller idømmes holdet et ½ strafpoint, hvis ikke modstanderhold og HTL er underrettet i god tid.
Hvis ikke et hold er fyldt op fra toppen af, vil holdet yderlig blive idømt 1 strafpoint ved 8 mandshold eller ½ strafpoint ved 4 mandshold.

Holdlederen bør derfor altid sikre sig, at de foranliggende spillere er mødt inden de nederste brætter bliver besat.

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A - Rækken Tabel
B - række 1 Tabel
B- Række 2 Tabel
C-Række 1 Tabel
C-Række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
12-03-2019 B- Række 2 Dianalund 2 - Greve 1 ½ - 3½
12-03-2019 B- Række 2 Dianalund 3 - Nykøbing Sj. 2 1½ - 2½
12-03-2019 B- Række 2 Dragsholm 1 - Køge 4 2 - 2
12-03-2019 B- Række 2 Holbæk 4 - Sorø 1 1½ - 2½
11-03-2019 B - række 1 Maribo 4 - Faxe 3 1½ - 2½
11-03-2019 B - række 1 Maribo 3 - Næstved 2 0 - 4
11-03-2019 B - række 1 Maribo 2 - Nykøbing F 1 2½ - 1½
11-03-2019 B - række 1 Sydøstlolland 2 - Møn 1 0 - 4
11-03-2019 A - Rækken Vordingborg 1 - Nykøbing Sj. 1 3½ - 4½
11-03-2019 A - Rækken Præstø 2 - Haslev 1 2 - 6
11-03-2019 A - Rækken Faxe 2 - Korsør 1 5½ - 2½
11-03-2019 A - Rækken Slagelse 2 - Skovbo 1 5 - 3
10-03-2019 Mesterrækken Faxe 1 - Køge 3 2½ - 5½
10-03-2019 Mesterrækken Dianalund 1 - Slagelse 1 3 - 5
10-03-2019 Mesterrækken Holbæk 2 - Maribo 1 4½ - 3½
10-03-2019 Mesterrækken Sydøstlolland 1 - Holbæk 3 5 - 3
09-03-2019 C-Række 1 Faxe 4 - Præstø 3 ½ - 3½
09-03-2019 C-Række 1 Møn 2 - Maribo 5 2 - 2
09-03-2019 C-Række 1 Maribo 5 - Faxe 4 2 - 2
09-03-2019 C-Række 1 Præstø 3 - Møn 2 4 - 0
03-03-2019 Mesterrækken Køge 3 - Holbæk 2 3 - 5
27-02-2019 B - række 1 Maribo 3 - Nykøbing F 1 (1 - 2½)
27-02-2019 B- Række 2 Dianalund 3 - Køge 4 0 - 4
27-02-2019 B- Række 2 Dianalund 2 - Nykøbing Sj. 2 3½ - ½
27-02-2019 B- Række 2 Dragsholm 1 - Sorø 1 2½ - 1½
27-02-2019 B - række 1 Maribo 4 - Næstved 2 0 - 4
27-02-2019 B - række 1 Maribo 2 - Møn 1 1½ - 2½
27-02-2019 A - Rækken Vordingborg 1 - Slagelse 2 5 - 3
26-02-2019 A - Rækken Skovbo 1 - Faxe 2 3½ - 4½
25-02-2019 B- Række 2 Greve 1 - Holbæk 4 1 - 3
25-02-2019 A - Rækken Korsør 1 - Præstø 2 2½ - 5½
25-02-2019 B - række 1 Faxe 3 - Sydøstlolland 2 3½ - ½
25-02-2019 C-Række 2 Næstved 3 - Køge 5 1½ - 2½
25-02-2019 C-Række 2 Køge 6 - Korsør 2 4 - 0
24-02-2019 A - Rækken Nykøbing Sj. 1 - Haslev 1 5 - 3
24-02-2019 Mesterrækken Dianalund 1 - Maribo 1 2½ - 5½
24-02-2019 Mesterrækken Holbæk 3 - Faxe 1 3 - 5
24-02-2019 Mesterrækken Sydøstlolland 1 - Slagelse 1 1½ - 6½
11-02-2019 C-Række 2 Korsør 2 - Næstved 3 0 - 4
30-01-2019 B- Række 2 Dianalund 2 - Køge 4 1 - 3
30-01-2019 B- Række 2 Dianalund 3 - Sorø 1 ½ - 3½
30-01-2019 B- Række 2 Dragsholm 1 - Holbæk 4 2 - 2
30-01-2019 B - række 1 Maribo 2 - Sydøstlolland 2 4 - 0
30-01-2019 B - række 1 Maribo 4 - Nykøbing F 1 0 - 4
30-01-2019 B - række 1 Maribo 3 - Møn 1 0 - 4
29-01-2019 C-Række 2 Køge 5 - Skovbo 2 1½ - 2½
28-01-2019 B- Række 2 Nykøbing Sj. 2 - Greve 1 2 - 2
28-01-2019 B - række 1 Næstved 2 - Faxe 3 3 - 1
28-01-2019 A - Rækken Faxe 2 - Slagelse 2 3½ - 4½
28-01-2019 A - Rækken Haslev 1 - Vordingborg 1 5½ - 2½