Arbejder ...

loading
Rating Partier Resultat
Navn Klub Ro Rn */- We Ialt Rat Po % Præst K
Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans 1981 1986 5 0,35 1 1 ½ 50,00 2091
Ernst Bindzus Skakklubben Evans 1916 1958 42 1,3 3 3 83,33 2237
Helge Poulsen Skakklubben Evans 1873 1873 0 1,5 4 4 37,50 1870
Max Erik Hansen Skakklubben Evans 1770 1757 -13 1,95 7 7 21,43 1717
Ole Graversgaard Pedersen Skakklubben Evans 1767 1788 21 0,3 1 1 1 100,00 -
Helge Nielsen Skakklubben Evans 1732 1804 72 2,05 7 7 4 57,14 1953
Christian Matico Jepsen Skakklubben Evans 1740 1719 -21 0,7 2 2 0 0,00 -
Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1706 1678 -28 2,45 7 7 21,43 1587
Karsten Kierkegaard Olsen Skakklubben Evans 1694 1703 9 0,7 2 2 1 50,00 1794
Jørn Lindved Sørensen Skakklubben Evans 1671 1722 51 1,65 4 4 3 75,00 1936
Knud Kristensen Skakklubben Evans 1686 1700 14 2,05 4 4 62,50 1762
John Jessen Skakklubben Evans 1655 1649 -6 0,2 1 1 0 0,00 -
Ib Mau Skakklubben Evans 1645 1609 -36 1,2 3 3 0 0,00 -
Peter Bøgh Larsen Skakklubben Evans 1619 1610 -9 1,8 3 3 50,00 1533
Carl Heinrich Mortensen Skakklubben Evans 1635 1652 17 1,95 3 3 83,33 1747
Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1584 1621 37 2,45 6 6 58,33 1709
Torben Simonsen Skakklubben Evans 1549 1529 -20 2,45 5 5 2 40,00 1483
Ebbe Christensen Skakklubben Evans 1522 1520 -2 0,55 1 1 ½ 50,00 1496
Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1428 1491 63 2,6 6 6 4 66,67 1591
Michael Leon Christensen Skakklubben Evans 1471 1467 -4 1,6 3 3 50,00 1444
Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1318 1332 14 0,7 1 1 1 100,00 -
Henning Schmidt Skakklubben Evans 1171 1164 -7 0,15 1 1 0 0,00 -
Knud Jespersen Ribe Skakklub 1996 2015 19 2,15 4 4 3 75,00 2161
Peter Martin Leimand Ribe Skakklub 1976 1927 -49 3,15 6 6 25,00 1763
Jacob Jensen Ribe Skakklub 1871 1867 -4 0,65 1 1 ½ 50,00 1770
Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1860 1869 9 0,2 1 1 ½ 50,00 2095
Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1775 1741 -34 2,15 6 6 1 16,67 1600
Peder Pharsen Ribe Skakklub 1792 1791 -1 2,55 6 6 41,67 1787
Hans Erik Leimand Ribe Skakklub 1662 1649 -13 1,95 7 7 21,43 1620
Per Andersen Ribe Skakklub 1583 1525 -58 1,8 7 7 ½ 7,14 1358
Hermann Steen Petersen Ribe Skakklub 1352 1368 16 0,65 6 6 1 16,67 1450
Lars Falsig Ribe Skakklub 1160 1167 7 0,35 7 7 ½ 7,14 1262
Gunner Kjeldbjerg Ribe Skakklub 1167 1196 29 0,35 3 3 1 33,33 1495
Kim Homuth Tønder Skakklub 2070 2058 -12 2,6 4 4 2 50,00 1947
Helge Andersen Tønder Skakklub 1954 1962 8 4,25 7 7 64,29 1974
Christian Karstensen Tønder Skakklub 1926 1949 23 3,25 7 7 4 57,14 2000
Eivind Palm Tønder Skakklub 1820 1795 -25 3,35 7 7 35,71 1728
Jørn Lassen Tønder Skakklub 1803 1793 -10 0,35 1 1 0 0,00 -
Kaj Elkjær Larsen Tønder Skakklub 1727 1778 51 3,9 7 7 78,57 1904
Erik Juul Damholdt Tønder Skakklub 1721 1709 -12 2,4 6 6 2 33,33 1673
Niels Falsig Tønder Skakklub 1717 1704 -13 2,95 7 7 35,71 1669
Adis Heremic Tønder Skakklub 1565 1579 14 2,7 6 6 3 50,00 1593
Harald Eis Tønder Skakklub 1546 1562 16 2,65 5 5 3 60,00 1594
Edlef Bucka-Lassen Tønder Skakklub 1375 1355 -20 1,45 4 4 1 25,00 1305
Jakob Tefera Addisu Merdasa Tønder Skakklub 1163 1206 43 1,55 7 7 35,71 1310
Ana Andziulyte Tønder Skakklub 1000 1000 0 0 1 1 0 0,00 -
Helge Sörensen Tønder Skakklub 1660 1624 -36 1,7 3 3 ½ 16,67 1309
Joachim Knudsen Springeren Kolding 1921 1912 -9 0,3 1 1 0 0,00 -
Karsten Foli Springeren Kolding 1914 1893 -21 1,2 4 3 ½ 16,67 1704
Bent Samuelsen Springeren Kolding 1845 1854 9 2,2 6 6 41,67 1880
Poul Erik Jørgensen Springeren Kolding 1836 1848 12 2,6 7 7 3 42,86 1878
Jan Rosenberg Springeren Kolding 1776 1815 39 3,2 7 7 64,29 1910
Simun Petur Anthoniussen Springeren Kolding 1808 1816 8 2,75 5 5 3 60,00 1841
Hans Nørgaard Paulsen Springeren Kolding 1785 1790 5 3,85 6 6 4 66,67 1793
Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1809 1839 30 3 7 7 4 57,14 1918
Lars Linnemann Springeren Kolding 1788 1781 -7 4,75 7 7 64,29 1736
Dan Sörensson Springeren Kolding 1752 1695 -57 5,4 8 8 43,75 1531
Henrik Artmann Springeren Kolding 1656 1643 -13 3,45 6 6 3 50,00 1595
Karsten Pedersen Springeren Kolding 1670 1637 -33 4,6 7 7 50,00 1541
Kim Broksø Springeren Kolding 1648 1677 29 5,55 8 8 81,25 1744
Tommy Hansen Springeren Kolding 1566 1541 -25 4,05 6 6 58,33 1466
Per Møller Jensen Springeren Kolding 1513 1464 -49 3,1 5 5 2 40,00 1352
Paul Cook Springeren Kolding 1372 1359 -13 2,3 4 4 2 50,00 1313
Søren Krabbenhøft Springeren Kolding 1398 1382 -16 3,35 5 5 3 60,00 1319
Arne Jepsen Springeren Kolding 1319 1321 2 2,45 4 4 62,50 1316
Peter Jørgensen Springeren Kolding 1305 1276 -29 0,65 1 1 0 0,00 -
Poul Grydholt Jensen Varde Skakklub 2046 2027 -19 3,45 6 6 41,67 1924
Gabor Erdodi Varde Skakklub 1987 1972 -15 4 7 7 50,00 1930
Hans Jørn Andresen Varde Skakklub 1943 1952 9 4,7 7 7 5 71,43 1957
Bjarne Meldgaard Rasmussen Varde Skakklub 1907 1843 -64 4,15 6 6 2 33,33 1587
Benny Falck Damborg Varde Skakklub 1891 1887 -4 2,65 3 3 83,33 1699
Peter Roesen Varde Skakklub 1887 1929 42 1,8 3 3 3 100,00 -
Anders Christensen Varde Skakklub 1853 1834 -19 4,15 6 6 58,33 1712
Mikael Langager Varde Skakklub 1736 1723 -13 0,45 1 1 0 0,00 -
Michael Christensen Varde Skakklub 1680 1797 117 4,05 8 8 7 87,50 1993
Jan Schou-Jørgensen Varde Skakklub 1665 1658 -7 2,75 5 5 50,00 1616
Niels Peter Nissen Varde Skakklub 1640 1633 -7 3,25 6 6 3 50,00 1606
Svend Karsten Andresen Varde Skakklub 1496 1489 -7 1,15 2 2 1 50,00 1443
Bent Krog Varde Skakklub 1485 1436 -49 3,6 6 6 41,67 1311
John Callesen Varde Skakklub 1453 1453 0 1,5 4 4 37,50 1456
Niels Aage Kristensen Varde Skakklub 1400 1396 -4 2,6 6 6 41,67 1389
Kim Hovedskou Varde Skakklub 1394 1401 7 0,85 1 1 1 100,00 -
Alfred K. Holm Varde Skakklub 1394 1367 -27 2,1 4 4 37,50 1272
Jørgen Hansen Varde Skakklub 1377 1370 -7 2,65 4 4 62,50 1344
Ole Henriksen Varde Skakklub 1371 1380 9 2,3 3 3 83,33 1400
Leszek Kwapinski Varde Skakklub 2102 2090 -12 2,6 3 3 2 66,67 1883
Carsten Hansen Haderslev Skakklub 2010 2022 12 0,4 1 1 1 100,00 -
Jacob Buris Andersen Haderslev Skakklub 1932 1932 0 2,5 6 6 41,67 1929
Allan Hye Haderslev Skakklub 1926 1965 39 3,2 6 6 75,00 2095
Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub 1905 1877 -28 3,45 7 7 35,71 1800
Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1816 1834 18 4,9 9 9 61,11 1862
Ejvind Østerby Ambøg Haderslev Skakklub 1801 1782 -19 3,65 6 6 3 50,00 1715
Ole Wrang Haderslev Skakklub 1685 1640 -45 2,5 5 5 1 20,00 1447
John T. Sørensen Haderslev Skakklub 1654 1677 23 5,25 9 9 6 66,67 1683
Marc Hurkmans Haderslev Skakklub 1415 1422 7 0,85 2 2 1 50,00 1472
Lars Jørgensen Haderslev Skakklub 1496 1539 43 4,05 9 9 5 55,56 1574
Christian Frost Jørgensen Haderslev Skakklub 1399 1379 -20 2,95 5 5 50,00 1351
David Hedegaard Haderslev Skakklub 1287 1337 50 1,95 4 4 3 75,00 1488
Niels Østergaard Haderslev Skakklub 1200 1184 -16 0,35 1 1 0 0,00 -
Sebastian Jacobsen Haderslev Skakklub 998 1025 27 0,4 1 1 1 100,00 -
John Fog Haderslev Skakklub 1292 1261 -31 0,7 5 5 0 0,00 -
Karl Ørskov Jensen Haderslev Skakklub 1252 1261 9 1,3 5 5 30,00 1300
Curt Bruhn Haderslev Skakklub 1089 1087 -2 1,55 5 5 30,00 1097
Arne Juul Jørgensen Haderslev Skakklub 1080 1139 59 1,85 5 5 3 60,00 1262
Lars Breinholt Søndergård Haderslev Skakklub 2063 2069 6 0,7 1 1 1 100,00 -
Morten Basse Jensby Horsens Skakforening 2091 2097 6 3,2 5 5 70,00 2133
Morten Fyhn Beuchert Horsens Skakforening 2026 2021 -5 1,75 4 3 50,00 1952
Kurt Schlott Hansen Horsens Skakforening 2002 1949 -53 3,3 5 5 30,00 1730
Peter Riis Horsens Skakforening 1920 1935 15 4 7 7 64,29 1967
Henrik Mortensen Horsens Skakforening 1910 1918 8 3,25 5 5 70,00 1948
Anders J. Munch Horsens Skakforening 1905 1949 44 4,55 7 7 6 85,71 2085
Søren Sørensen Horsens Skakforening 1749 1824 75 2,75 5 5 90,00 2080
Sune Fischer Horsens Skakforening 1726 1732 6 1,8 4 4 2 50,00 1768
Tim Bjerre Horsens Skakforening 1669 1668 -1 2,55 4 4 62,50 1609
Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1568 1627 59 2,2 4 4 87,50 1843
Lars Friis Horsens Skakforening 1321 1303 -18 1,4 2 2 1 50,00 1165
Allan Mogensen Horsens Skakforening 2081 2079 -2 1,1 2 2 1 50,00 2041
Jens Wolter Bov Skakklub 2130 2136 6 0,7 1 1 1 100,00 -
Henrik Svane Bov Skakklub 2095 2077 -18 3,4 5 5 50,00 1951
Frank Hamann Bov Skakklub 2091 2091 0 0 5 5 50,00 1965
Jan-Hendrik Lorenzen Bov Skakklub 1950 1986 36 2,9 5 5 4 80,00 2126
Marthe Benzen Bov Skakklub 1893 1910 17 1,45 2 2 2 100,00 -
Svend Erik Kramer Bov Skakklub 1954 1921 -33 6,6 9 9 61,11 1779
Malte Ibs Bov Skakklub 1928 1912 -16 0,55 1 1 0 0,00 -
Dirk Moysich Bov Skakklub 1913 1913 0 0 6 6 5 83,33 2057
Max Neuendorf Bov Skakklub 1869 1869 0 1,5 2 2 75,00 1870
Guido Heinemann Bov Skakklub 1777 1780 3 5,9 9 9 6 66,67 1763
Marco Wiesensee Bov Skakklub 1780 1738 -42 2,9 4 4 37,50 1454
Gundolf Matthiesen Bov Skakklub 1734 1704 -30 4 6 6 3 50,00 1598
Claus Maegaard Nielsen Bov Skakklub 1686 1697 11 6,65 9 9 7 77,78 1675
Dennis Schwarz Bov Skakklub 1679 1712 33 3,45 5 5 90,00 1847
Rolf Petersen Bov Skakklub 1624 1630 6 2,3 3 3 83,33 1646
A. C. Petersen Bov Skakklub 1601 1596 -5 2,15 5 5 2 40,00 1578
Steen Jensen Bov Skakklub 1549 1493 -56 3,75 5 5 50,00 1341
Finn Laus Petersen Bov Skakklub 1428 1316 -112 3 4 4 ½ 12,50 886
Verner Frede Schrøder Bov Skakklub 1326 1358 32 2,8 4 4 87,50 1490
Knud Bjerre Engsnap Bov Skakklub 1224 1240 16 2,15 3 3 83,33 1328
Dustin Möller Bov Skakklub 2086 2086 0 0 2 2 2 100,00 -
Peter Møller Rasmussen Stouby Skakklub 1986 2017 31 4,7 7 7 6 85,71 2149
Jan Lund Meinhardt Stouby Skakklub 1929 1866 -63 3,6 5 5 30,00 1600
Jens Otto Grabau Stouby Skakklub 1783 1755 -28 3,45 6 6 41,67 1661
Finn Eigil Kristensen Stouby Skakklub 1627 1599 -28 2,95 7 7 2 28,57 1531
Kjeld Hansen Stouby Skakklub 1619 1578 -41 3,65 7 7 35,71 1485
Palle Møller Rasmussen Stouby Skakklub 1544 1510 -34 3,75 7 7 3 42,86 1447
Poul Skytt Stouby Skakklub 1496 1478 -18 3,4 6 6 3 50,00 1427
William Schmidt Stouby Skakklub 1363 1471 108 2,3 5 5 4 80,00 1633
Kai Randbæk Greve Stouby Skakklub 1355 1353 -2 1,55 3 3 50,00 1377
Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1943 1930 -13 2,45 4 4 2 50,00 1860
Lars Jeppesen Fredericia Skakforening 1956 1940 -16 3,55 5 5 3 60,00 1862
Hans Ulrich Falk Christensen Fredericia Skakforening 1952 1945 -7 2,75 4 4 62,50 1886
Jens Christian Hansen Fredericia Skakforening 1869 1910 41 4,65 7 7 6 85,71 2022
Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1828 1882 54 4,85 7 7 92,86 2074
Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1769 1774 5 4,85 7 7 5 71,43 1776
Johnni A. Marcussen Fredericia Skakforening 1858 1876 18 5,4 7 7 6 85,71 1910
John Erling Nielsen Fredericia Skakforening 1789 1780 -9 3,3 7 7 3 42,86 1744
Brian Michael Hamann Fredericia Skakforening 1785 1796 11 1,15 2 2 75,00 1894
Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1642 1591 -51 5,1 7 7 50,00 1451
Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1713 1742 29 2,05 6 6 3 50,00 1834
Tim Andersen Fredericia Skakforening 1775 1753 -22 1,25 2 2 ½ 25,00 1479
Artur Grzych Fredericia Skakforening 1781 1807 26 6,15 7 7 7 100,00 -
Thomas Hansen Fredericia Skakforening 1633 1662 29 0,55 2 2 75,00 2001
Lennart Moesgaard Hylle-Wiig Fredericia Skakforening 1705 1707 2 0,95 1 1 1 100,00 -
Jon Lykke Davidsen Fredericia Skakforening 1620 1623 3 2,4 7 7 35,71 1633
Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1513 1486 -27 2,1 7 7 21,43 1439
Peter Kristensen Fredericia Skakforening 1485 1514 29 0,85 3 3 50,00 1654
Heine Ruppert Fredericia Skakforening 1479 1497 18 1,6 5 5 2 40,00 1538
Carsten Meyer Fredericia Skakforening 1471 1552 81 2,35 6 6 4 66,67 1679
Mogens Kappelgaard Fredericia Skakforening 1456 1380 -76 2,2 5 5 ½ 10,00 1147
Jon Thuesen Fredericia Skakforening 1423 1518 95 3,45 8 8 68,75 1595
Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1391 1326 -65 1,95 5 5 ½ 10,00 1104
Joachim Sejr Fredericia Skakforening 1259 1252 -7 0,15 1 1 0 0,00 -
Henning Jakobsen Fredericia Skakforening 1238 1216 -22 2 6 6 25,00 1176
Jan Skov Fredericia Skakforening 1229 1164 -65 1,95 5 5 ½ 10,00 945
Morten Grigorian Gammelgaard Fredericia Skakforening 1229 1265 36 0,2 1 1 1 100,00 -
Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1157 1119 -38 1,35 5 5 ½ 10,00 970
Frits Kjær Steffensen Fredericia Skakforening 1117 1077 -40 1,9 5 5 1 20,00 973
Bent Ebbesen Fredericia Skakforening 1105 1141 36 1,2 4 4 2 50,00 1263
Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 946 973 27 0,4 3 3 1 33,33 1170
John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1777 1737 -40 2,35 7 7 1 14,29 1594
Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1654 1690 36 1,8 7 7 3 42,86 1794
Torben Pold Jensen Nr. Snede Skakklub 1618 1639 21 1,8 6 6 41,67 1713
Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1576 1601 25 1,95 6 6 41,67 1651
Steen Quorning Nr. Snede Skakklub 1534 1525 -9 0,2 1 1 0 0,00 -
Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1579 1605 26 2,85 7 7 50,00 1647
Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1397 1406 9 1,3 5 5 30,00 1438
Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1311 1370 59 1,2 7 7 35,71 1496
Leo Bach Nr. Snede Skakklub 1136 1091 -45 1 6 6 0 0,00 -
Jørgen Falch Nr. Snede Skakklub 1274 1267 -7 0,65 2 2 ½ 25,00 1247
Nikolaj Lundgren Kjær Kolding Skakklub 1903 1851 -52 3,75 7 7 2 28,57 1710
Ole M. Grimstrup Kolding Skakklub 1890 1869 -21 4,2 6 6 58,33 1793
Michael Hald Andersen Kolding Skakklub 1873 1900 27 4,1 6 6 5 83,33 1997
Carl Birger S. Møller Kolding Skakklub 1819 1806 -13 1,95 3 3 50,00 1698
Jørgen Kinggaard Svendsen Kolding Skakklub 1674 1650 -24 2,8 6 6 2 33,33 1573
Søren Flø Sørensen Kolding Skakklub 1673 1693 20 1,85 4 4 62,50 1784
Daniel Bendix Kolding Skakklub 1607 1630 23 3,25 6 6 4 66,67 1693
John Erthmann Kolding Skakklub 1656 1543 -113 6,65 10 10 35,00 1412
Bjørn Olsen Kolding Skakklub 1557 1544 -13 1,3 2 2 1 50,00 1439
Søren Fleron Jensen Kolding Skakklub 1458 1553 95 3,2 6 6 5 83,33 1705
Knud Erikstrup Kolding Skakklub 1400 1432 32 1,3 3 3 2 66,67 1563
Finn Larsen Kolding Skakklub 1278 1229 -49 2,6 6 6 25,00 1154
Hans Peter Ilkjær Kolding Skakklub 1200 1238 38 2,15 5 5 3 60,00 1326
John Ravnholt Kolding Skakklub 1268 1297 29 0,85 2 2 75,00 1544
Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 1954 1966 12 4,1 7 7 64,29 1993
Torben Olsson Jerne Skakklub 1948 1947 -1 4,55 7 7 64,29 1931
Daniel Munksgaard Jerne Skakklub 1918 1947 29 2,55 4 4 87,50 2139
Christian Kjærgaard Jakobsen Jerne Skakklub 1892 1889 -3 5,1 7 7 5 71,43 1866
Jens Nielsen Jerne Skakklub 1735 1731 -4 4,15 7 7 4 57,14 1713
Eigil Jørgensen Jerne Skakklub 1714 1705 -9 0,8 2 2 ½ 25,00 1598
René Poulsen Jerne Skakklub 1617 1644 27 2,6 5 5 70,00 1749
Benny Christensen Jerne Skakklub 1590 1534 -56 3,25 6 6 2 33,33 1434
Henning Jensen Jerne Skakklub 1560 1580 20 2,05 3 3 83,33 1695
Ib Klitaa Jerne Skakklub 1554 1604 50 5,35 8 8 81,25 1668
Preben Josefsen Jerne Skakklub 1539 1485 -54 1,2 2 2 0 0,00 -
Ulrik Højland Jerne Skakklub 1518 1550 32 0,3 1 1 1 100,00 -
Finn S. Nielsen Jerne Skakklub 1455 1439 -16 2,35 4 4 2 50,00 1390
Leif Madsen Jerne Skakklub 1399 1433 34 4,75 7 7 78,57 1464
Leif Christensen Jerne Skakklub 1230 1255 25 2,45 5 5 3 60,00 1311
Niels Winkel Jerne Skakklub 1151 1140 -11 0,25 1 1 0 0,00 -
Rasmus Lund Petersen Gråsten Skakklub 1965 1988 23 1,25 2 2 2 100,00 -
Carsten Andersen Gråsten Skakklub 1809 1794 -15 1 2 2 ½ 25,00 1608
Bent H. Bojsen Gråsten Skakklub 1749 1769 20 2,35 6 6 3 50,00 1834
Henrik Feldborg Gråsten Skakklub 1653 1658 5 3,35 6 6 58,33 1656
Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1633 1674 41 2,15 7 7 50,00 1789
Steen Zanchetta Gråsten Skakklub 1590 1599 9 0,8 2 2 1 50,00 1674
Jesper Kallesen Gråsten Skakklub 1557 1589 32 1,8 5 5 50,00 1668
Finn Zanchetta Gråsten Skakklub 1550 1537 -13 1,8 5 5 30,00 1505
Ernst J. Jessen Gråsten Skakklub 1547 1543 -4 1,6 3 3 50,00 1527
John Kristoffersen Gråsten Skakklub 1494 1548 54 0,4 2 2 75,00 1924
Uwe Hansen Gråsten Skakklub 1455 1430 -25 2,05 7 7 21,43 1401
Erik Asmund Gråsten Skakklub 1365 1363 -2 1,55 3 3 50,00 1361
Michael Pedersen Gråsten Skakklub 1268 1243 -25 1,55 5 5 1 20,00 1184
Jens Staagsen Petersen Gråsten Skakklub 1245 1216 -29 1,65 4 4 1 25,00 1112
Hans Peter Brunsgaard Gråsten Skakklub 1038 1009 -29 0,65 3 3 0 0,00 -
Børge Juulsgaard Gråsten Skakklub 1000 1158 158 1,25 8 8 4 50,00 1367
Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1816 1836 20 1,85 4 4 62,50 1926
Jesper Lahn Rasmussen Esbjerg Skakforening 1861 1882 21 3,3 7 7 4 57,14 1931
Steven Jessen Esbjerg Skakforening 1820 1819 -1 0,55 1 1 ½ 50,00 1789
Michael Tranberg Rozenfeldt Esbjerg Skakforening 1805 1789 -16 3,05 6 6 41,67 1734
Lars Husum Esbjerg Skakforening 1798 1717 -81 3,7 7 7 1 14,29 1462
Hans Viborg Esbjerg Skakforening 1779 1755 -24 4,3 7 7 50,00 1683
Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1742 1726 -16 2,55 4 4 2 50,00 1644
Jens Kristian Pedersen Esbjerg Skakforening 1725 1707 -18 4,6 7 7 4 57,14 1646
Thomas Jøker Esbjerg Skakforening 1670 1688 18 3,4 5 5 4 80,00 1762
Sven Michelsen Esbjerg Skakforening 1640 1618 -22 1,25 3 3 ½ 16,67 1423
Jørgen Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1458 1469 11 3,75 7 7 4 57,14 1459
Bo Møller Nielsen Esbjerg Skakforening 1414 1410 -4 0,1 1 1 0 0,00 -
Vagn Konradsen Esbjerg Skakforening 1353 1326 -27 1,1 6 6 ½ 8,33 1223
Flemming Langtved Larsen Esbjerg Skakforening 1341 1301 -40 0,9 4 4 0 0,00 -
Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1339 1335 -4 2,1 7 7 2 28,57 1341
Johs Sjørvad Esbjerg Skakforening 1354 1336 -18 0,4 2 2 0 0,00 -
Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1530 1528 -2 0,55 1 1 ½ 50,00 1480
Scot Wolfgang Jensen Løgumkloster Skakklub 1488 1490 2 0,45 4 4 ½ 12,50 1516
Nis H. Madsen Løgumkloster Skakklub 1433 1447 14 1,2 4 4 37,50 1502
Karl Martin Kristensen Løgumkloster Skakklub 1354 1363 9 1,3 5 5 30,00 1405
Kim Juul Trane Løgumkloster Skakklub 1298 1287 -11 1,25 2 2 1 50,00 1204
Jens Peter Jensen Løgumkloster Skakklub 1278 1292 14 0,7 3 3 1 33,33 1414
Mogens K. Larsson Vojens Skakklub 1846 1854 8 3,75 6 6 4 66,67 1859
Benny Christensen Vojens Skakklub 1701 1707 6 3,8 5 5 4 80,00 1703
Finn Nielsen Vojens Skakklub 1676 1669 -7 3,75 6 6 58,33 1627
Karl Posselt Vojens Skakklub 1655 1621 -34 1,65 5 5 ½ 10,00 1429
Martin Møller Vojens Skakklub 1642 1665 23 3,25 6 6 4 66,67 1722
Bo Arnfeldt Andersen Vojens Skakklub 1480 1446 -34 2,25 6 6 25,00 1389
Morten Jessen Vojens Skakklub 1387 1405 18 1,6 4 4 2 50,00 1470
Kresten Beck Vojens Skakklub 1267 1260 -7 0,65 4 4 ½ 12,50 1248
Gagik Sahakian Vojens Skakklub 1245 1238 -7 1,65 4 4 37,50 1236
Ole Harbo Vojens Skakklub 1202 1231 29 0,35 1 1 1 100,00 -
Holger Larsen Vamdrup Skakklub 1883 1903 20 3,35 5 5 4 80,00 1972
Erling Lynggaard Vamdrup Skakklub 1625 1661 36 1,9 3 3 3 100,00 -
Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1598 1591 -7 2,65 5 5 50,00 1560
Christian Kjær Vamdrup Skakklub 1443 1409 -34 0,75 3 3 0 0,00 -
Aage Munksgaard Vamdrup Skakklub 1239 1178 -61 1,35 4 4 0 0,00 -
Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1767 1740 -27 3,4 5 5 50,00 1618
Flemming Ormstrup Grindsted Skakklub 1660 1693 33 2,95 5 5 4 80,00 1821
Olaf Nielsen Grindsted Skakklub 1466 1489 23 2 5 5 50,00 1544
Erik Lolk de Liffiac Grindsted Skakklub 1104 1086 -18 0,4 3 3 0 0,00 -
Lars Krogh Grindsted Skakklub 984 1004 20 0,05 2 2 ½ 25,00 1306
Bjørn Laursen Korning Skakklub 1699 1732 33 2,95 5 5 4 80,00 1859
Erik Pedersen Korning Skakklub 1635 1608 -27 2,4 4 4 37,50 1456
Elias Meldgaard Korning Skakklub 1546 1596 50 1,95 3 3 3 100,00 -
Henning Jensen Korning Skakklub 1513 1518 5 2,4 4 4 62,50 1478
Johnny Frank Jensen Korning Skakklub 1346 1330 -16 0,35 1 1 0 0,00 -
Svend Erik Jensen Korning Skakklub 1329 1327 -2 0,55 2 2 ½ 25,00 1331
Sascha Thomsen Oversø-Frørup Skakklub 1749 1749 0 0 5 5 3 60,00 1644
Udo Petersen Oversø-Frørup Skakklub 1335 1349 14 1,2 3 3 50,00 1424
Ralf Althüser Oversø-Frørup Skakklub 1191 1211 20 1,55 5 5 2 40,00 1278
Ulrich Althüser Oversø-Frørup Skakklub 1149 1052 -97 2,15 5 5 0 0,00 -
Albrecht Ballweg Oversø-Frørup Skakklub 1088 1093 5 0,9 2 2 1 50,00 1131
Morten Helms Skakklubben Alssund 1368 1397 29 1,35 3 3 2 66,67 1536
Broder Petersen Skakklubben Alssund 1349 1439 90 3 5 5 90,00 1636
Arne Petersen Skakklubben Alssund 1078 1042 -36 1,8 4 4 1 25,00 920
Henning Staugaard Skakklubben Alssund 1500 1545 45 2 5 5 3 60,00 1652
Bo Jensen Skakklubben Alssund 1741 1740 -1 2,05 3 3 2 66,67 1686
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Tabel
A-række gruppe 1 Tabel
A-række gruppe 2 Tabel
B-række gruppe 1 Tabel
B-række gruppe 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
04-03-2018 Mesterrække 1 Horsens 1 - Varde 1 5 - 3
04-03-2018 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Gråsten 1 1½ - 6½
04-03-2018 Mesterrække 2 Fredericia 2 - Kolding 1 7 - 1
04-03-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Jerne 1 4 - 4
04-03-2018 Mesterrække 2 Stouby 1 - Esbjerg 2 6 - 2
04-03-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Haderslev 2 5 - 3
04-03-2018 Mesterrække 1 Ribe 1 - Bov 2 ½ - 7½
04-03-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Tønder 1 4½ - 2½
04-03-2018 Kvalifikationskamp om oprykning til Mesterrække 2 Vojens 1 - Springeren 3 6 - 2
15-02-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Fredericia 2 1½ - 6½
13-02-2018 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Fredericia 3 3½ - 4½
13-02-2018 Mesterrække 2 Jerne 1 - Stouby 1 6 - 2
13-02-2018 B-række gruppe 2 Kolding 2 - Varde 3 2 - 2
13-02-2018 B-række gruppe 2 Fredericia 5 - Jerne 2 ½ - 3½
13-02-2018 B-række gruppe 2 Fredericia 4 - Springeren 4 1 - 3
13-02-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Springeren 3 1½ - 2½
13-02-2018 A-række gruppe 2 Varde 2 - Korning 1 1½ - 2½
13-02-2018 A-række gruppe 2 Evans 4 - Esbjerg 3 (3 - 0)
12-02-2018 Mesterrække 2 Kolding 1 - Nørre Snede 1 6½ - 1½
12-02-2018 B-række gruppe 1 Haderslev 3 - Oversø-Frørup 1 3½ - ½
12-02-2018 B-række gruppe 1 Bov 4 - Alssund 2 1½ - 2½
12-02-2018 B-række gruppe 1 Haderslev 4 - Gråsten 2 1½ - 2½
12-02-2018 A-række gruppe 1 Vamdrup 1 - Bov 3 1½ - 2½
12-02-2018 A-række gruppe 1 Vojens 2 - Løgumkloster 1 1 - 3
12-02-2018 A-række gruppe 1 Tønder 2 - Vojens 1 1 - 3
11-02-2018 Mesterrække 1 Varde 1 - Haderslev 2 5 - 3
11-02-2018 Mesterrække 1 Bov 2 - Springeren 2 5½ - 2½
11-02-2018 Mesterrække 1 Tønder 1 - Ribe 1 5½ - 2½
11-02-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Horsens 1 2½ - 5½
01-02-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Kolding 1 5½ - 2½
01-02-2018 A-række gruppe 2 Evans 4 - Springeren 3 2 - 2
31-01-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Korning 1 1 - 3
30-01-2018 Mesterrække 2 Jerne 1 - Esbjerg 2 4½ - 3½
30-01-2018 B-række gruppe 2 Varde 3 - Fredericia 4 3 - 1
30-01-2018 B-række gruppe 2 Jerne 2 - Springeren 4 2 - 2
30-01-2018 A-række gruppe 2 Varde 2 - Esbjerg 3 3 - 1
30-01-2018 B-række gruppe 1 Alssund 2 - Haderslev 3 2 - 2
30-01-2018 A-række gruppe 1 Løgumkloster 1 - Vojens 1 ½ - 3½
29-01-2018 Mesterrække 2 Stouby 1 - Fredericia 2 2 - 6
29-01-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Nørre Snede 1 2½ - 5½
29-01-2018 A-række gruppe 1 Tønder 2 - Vamdrup 1 3½ - ½
29-01-2018 A-række gruppe 1 Bov 3 - Vojens 2 4 - 0
29-01-2018 B-række gruppe 2 Kolding 2 - Fredericia 5 2 - 2
29-01-2018 B-række gruppe 1 Bov 4 - Gråsten 2 2½ - 1½
29-01-2018 B-række gruppe 1 Oversø-Frørup 1 - Haderslev 4 2½ - 1½
28-01-2018 Mesterrække 1 Ribe 1 - Varde 1 1 - 7
28-01-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Tønder 1 6 - 2
28-01-2018 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Evans 3 4½ - 3½
28-01-2018 Mesterrække 1 Horsens 1 - Bov 2 4½ - 3½
17-01-2018 A-række gruppe 2 Grindsted 1 - Varde 2 1 - 3