Arbejder ...

loading
november 5 2016
Af: Ivan Madsen

Jetsmark har på grund af sidste øjebliks afbud tilladelse til at benytte Bjarne Søndergaard som spillende kampleder i 1. runde.

november 2 2016
Af: Ivan Madsen

Link til resultatkort:

http://skak.dk/images/2016/divisionsskak/resultatkort.pdf

oktober 31 2016
Af: Ivan Madsen

http://skak.dk/images/2016/divisionsskak/reglement201617.pdf

 

september 25 2016
Af: Ivan Madsen

Så er divisionsturneringen 2016-17 endelig kommet op på denne side.

Frist for indtastning af styrkelister er den 22. oktober 2016.

 

Alle nyheder

Yderligere info

Info
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
XtraCon Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
15-01-2017 2. division gruppe 2 Læseforeningen 2 - Frem 2 2½ - 5½
15-01-2017 2. division gruppe 2 Læseforeningen 1 - Holbæk 1 4½ - 3½
15-01-2017 2. division gruppe 2 Sydøstfyn 1 - Præstø 1 4½ - 3½
15-01-2017 2. division gruppe 2 Team XtraCon Køge 1 - Nørrebro 1 6 - 2
15-01-2017 1. division gruppe 2 Springeren 1 - SK 1968 2 4 - 4
15-01-2017 1. division gruppe 2 Nørresundby 1 - Haderslev 1 4½ - 3½
15-01-2017 1. division gruppe 2 Esbjerg 1 - Evans 1 2 - 6
15-01-2017 2. division gruppe 1 Øbro 2 - Helsingør 1 3 - 5
15-01-2017 2. division gruppe 1 Odysseus 1 - K41 2 4 - 4
15-01-2017 2. division gruppe 1 Allerød 1 - Furesø 1 1½ - 6½
15-01-2017 2. division gruppe 4 Viborg 1 - Skive 1 5½ - 2½
15-01-2017 2. division gruppe 4 Aalborg 1 - Skive 2 7 - 1
15-01-2017 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Randers 1 5 - 3
15-01-2017 2. division gruppe 4 Kjellerup 1 - Jetsmark 2 3 - 5
15-01-2017 2. division gruppe 3 Silkeborg 1 - Viby 1 5 - 3
15-01-2017 2. division gruppe 3 Nordre 2 - Haderslev 2 5½ - 2½
15-01-2017 2. division gruppe 3 SK 1968 3 - Skanderborg 2 6½ - 1½
15-01-2017 2. division gruppe 3 Springeren 2 - Fredericia 1 1½ - 6½
15-01-2017 1. division gruppe 1 Tåstrup 1 - Øbro 1 3½ - 4½
15-01-2017 1. division gruppe 1 Frederiksberg 1 - BMS 1 2 - 6
15-01-2017 1. division gruppe 1 Nr. Åby 1 - Brønshøj 2 1 - 7
15-01-2017 1. division gruppe 1 Frem 1 - Næstved 1 4 - 4
08-01-2017 XtraCon Skakligaen Nordkalotten 1 - Philidor 1 1½ - 6½
08-01-2017 XtraCon Skakligaen Århus/Skolerne 1 - K41 1 5 - 3
08-01-2017 XtraCon Skakligaen SK 68 1 - Hillerød 1 5 - 3
08-01-2017 XtraCon Skakligaen Team Nordea Skanderborg 1 - Nordre 1 4 - 4
08-01-2017 XtraCon Skakligaen Jetsmark 1 - Brønshøj 1 5 - 3
07-01-2017 XtraCon Skakligaen K41 1 - Jetsmark 1 3½ - 4½
07-01-2017 XtraCon Skakligaen Hillerød 1 - Århus/Skolerne 1 4½ - 3½
07-01-2017 XtraCon Skakligaen Nordre 1 - Nordkalotten 1 3½ - 4½
07-01-2017 XtraCon Skakligaen Philidor 1 - Team Nordea Skanderborg 1 3 - 5
07-01-2017 XtraCon Skakligaen Brønshøj 1 - SK 68 1 4½ - 3½
11-12-2016 2. division gruppe 3 Haderslev 2 - Viby 1 3½ - 4½
11-12-2016 2. division gruppe 3 SK 1968 3 - Nordre 2 ½ - 7½
11-12-2016 2. division gruppe 3 Fredericia 1 - Silkeborg 1 4½ - 3½
11-12-2016 2. division gruppe 3 Springeren 2 - Skanderborg 2 4 - 4
11-12-2016 1. division gruppe 2 Bov 1 - Esbjerg 1 7½ - ½
11-12-2016 1. division gruppe 2 Springeren 1 - Herning 1 5 - 3
11-12-2016 1. division gruppe 2 Haderslev 1 - Evans 1 2½ - 5½
11-12-2016 2. division gruppe 1 Bornholm 1 - Øbro 2 4 - 4
11-12-2016 2. division gruppe 1 Helsingør 1 - Allerød 1 5 - 3
11-12-2016 2. division gruppe 1 BMS 2 - Odysseus 1 2 - 6
11-12-2016 2. division gruppe 1 Furesø 1 - K41 2 4½ - 3½
11-12-2016 2. division gruppe 2 Nørrebro 1 - Sydøstfyn 1 4 - 4
11-12-2016 2. division gruppe 2 Præstø 1 - Holbæk 1 4 - 4
11-12-2016 2. division gruppe 2 Team XtraCon Køge 1 - Læseforeningen 2 8 - 0
11-12-2016 2. division gruppe 2 Frem 2 - Læseforeningen 1 5 - 3
11-12-2016 1. division gruppe 1 BMS 1 - Tåstrup 1 6½ - 1½
11-12-2016 1. division gruppe 1 Frem 1 - Øbro 1 4 - 4
11-12-2016 1. division gruppe 1 Nr. Åby 1 - Frederiksberg 1 3½ - 4½