Arbejder ...

loading
oktober 19 2017
Af: Sune Hansen

SK 1968 har trukket deres 6.hold fra D-række 2. Der er lavet nyt program for rækken.

oktober 14 2017
Af: Sune Hansen

Programmet for året holdturnering er nu klar.

Styrkelisterne bedes indtastet i systemet senest Mandag den 23. Oktober.

september 1 2017
Af: Sune Hansen

Her er datoer for denne sæson af holdturneringen:

  • Uge 39: Søndag den 1.Oktober 2017 er sidste dato for endelig tilmelding.
  • Uge 43: Mandag den  23 Oktober er frist for indtasting af styrkelister
  • Uge 44: 1. runde
  • Uge 47: 2. runde
  • Uge 50: 3. runde
  • Uge 3: 4.runde
  • Uge 6: 5.runde
  • Uge 9: 6.runde
  • Uge 11: 7.runde

Alle nyheder
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
M-rækken Tabel
A-rækken Tabel
D-række 1 Tabel
D-række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
08-02-2018 M-rækken Åbyhøj 1 - Syddjurs 1 3½ - 4½
08-02-2018 M-rækken Silkeborg 2 - Aros 1 4½ - 3½
06-02-2018 M-rækken Viby 2 - VRS 1 4 - 4
06-02-2018 M-rækken Skanderborg 2 - Rokaden 1 5 - 3
06-02-2018 D-række 2 Aros 2 - Viby 3 2 - 2
06-02-2018 D-række 2 Skanderborg 4 - Silkeborg 4 2 - 2
05-02-2018 A-rækken SK 1968 5 - Nordre 3 4½ - 3½
05-02-2018 A-rækken Syddjurs 2 - VRS 2 6½ - 1½
05-02-2018 A-rækken Randers 2 - Skanderborg 3 3 - 5
05-02-2018 A-rækken SK 1968 4 - Silkeborg 3 7 - 1
05-02-2018 D-række 1 Syddjurs 4 - Rokaden 2 2½ - 1½
05-02-2018 D-række 1 Syddjurs 3 - Hadsten 1 3 - 1
05-02-2018 D-række 2 Hørning 1 - VRS 3 2 - 2
30-01-2018 M-rækken VRS 1 - Syddjurs 1 2½ - 5½
18-01-2018 A-rækken Silkeborg 3 - SK 1968 5 3½ - 4½
18-01-2018 A-rækken Nordre 3 - SK 1968 4 3 - 5
18-01-2018 M-rækken Åbyhøj 1 - Skanderborg 2 3½ - 4½
16-01-2018 A-rækken Skanderborg 3 - VRS 2 2½ - 5½
16-01-2018 M-rækken Rokaden 1 - Viby 2 4½ - 3½
15-01-2018 A-rækken Syddjurs 2 - Randers 2 4 - 4
15-01-2018 M-rækken Syddjurs 1 - Aros 1 3 - 5
14-12-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Skanderborg 3 4½ - 3½
12-12-2017 D-række 1 Rokaden 2 - Hadsten 1 3 - 1
12-12-2017 M-rækken Viby 2 - Åbyhøj 1 1½ - 6½
12-12-2017 M-rækken Aros 1 - VRS 1 3 - 5
12-12-2017 M-rækken Skanderborg 2 - Silkeborg 2 3½ - 4½
11-12-2017 D-række 1 Syddjurs 4 - Syddjurs 3 1½ - 2½
11-12-2017 A-rækken Syddjurs 2 - Nordre 3 5½ - 2½
11-12-2017 A-rækken VRS 2 - SK 1968 4 2½ - 5½
11-12-2017 A-rækken Randers 2 - SK 1968 5 4 - 4
11-12-2017 M-rækken Syddjurs 1 - Rokaden 1 4 - 4
23-11-2017 D-række 2 Silkeborg 4 - Hørning 1 1½ - 2½
23-11-2017 A-rækken Nordre 3 - Silkeborg 3 6 - 2
23-11-2017 M-rækken Silkeborg 2 - Åbyhøj 1 4½ - 3½
21-11-2017 D-række 2 Aros 2 - VRS 3 ½ - 3½
21-11-2017 D-række 2 Viby 3 - Skanderborg 4 2 - 2
21-11-2017 A-rækken Skanderborg 3 - SK 1968 5 3½ - 4½
21-11-2017 M-rækken Rokaden 1 - Aros 1 5 - 3
21-11-2017 M-rækken Viby 2 - Skanderborg 2 ½ - 7½
20-11-2017 D-række 1 Syddjurs 4 - Hadsten 1 2½ - 1½
20-11-2017 D-række 1 Syddjurs 3 - Rokaden 2 1½ - 2½
20-11-2017 A-rækken Syddjurs 2 - SK 1968 4 1½ - 6½
20-11-2017 A-rækken Randers 2 - VRS 2 3½ - 4½
02-11-2017 D-række 2 Silkeborg 4 - VRS 3 ½ - 3½
02-11-2017 A-rækken Silkeborg 3 - Randers 2 4½ - 3½
31-10-2017 D-række 2 Skanderborg 4 - Aros 2 2½ - 1½
31-10-2017 A-rækken Skanderborg 3 - Syddjurs 2 1½ - 6½
31-10-2017 M-rækken Rokaden 1 - Silkeborg 2 4 - 4
31-10-2017 M-rækken Skanderborg 2 - Aros 1 5 - 3
30-10-2017 M-rækken VRS 1 - Åbyhøj 1 5½ - 2½