Arbejder ...

loading
november 13 2018
Af: VagnLauritzen

Kolding Skakklub har fået en ny spiller, Mads Bucka, han er sat ind som nr 10 på styrkelisten

november 5 2018
Af: VagnLauritzen

Haderslevs styrkeliste er blevet ændret for at rette en fejl, der er forbigået min opmærksomhed i første omgang. Haderslev 2's første bræt er nu nr. 9 på styrkelisten og de øverste 8 spillere er låst (forbeholdt Haderslev 1)

oktober 4 2018
Af: VagnLauritzen

Holdturneringens rækker er nu oprettet, og klubberne kan gå i gang med at oprette styrkelister og holdledere.
 
Skemaerne svarer stort set til de foreløbige, der blev sendt ud, kun er der i Mesterrække 2 ændret på ude- og hjemmekampe mellem Gråsten, Vojens og Kolding - de involverede klubber er orienteret i forvejen. Der er også ændret lidt på fordelingen af hold i 4-mands turneringen efter jul, for at undgå alt for lange køreafstande.
 
Holdledere og styrkelister skal være oprettet senest den 24. oktober.

maj 6 2018
Af: VagnLauritzen

Der udsendes invitation til turneringen i uge 32, og holdene skal tilmeldes senest uge 36.

Kvalificerede til Mesterrække 1 er Alssund 1, Springeren 2, Varde 1, Evans 3, Haderslev 2, Tønder 1, Fredericia 2 og Jerne.

Kvalificerede til Mesterrække 2 er Ribe, Stouby, Kolding 1, Esbjerg 2, Fredericia 3, Gråsten 1, Nørre Snede, Vojens 1.

Alle nyheder
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
Play-off kamp Tabel
4-mands forrunde 1 Tabel
4-mands forrunde 2 Tabel
4-mands forrunde 3 Tabel
4-mands forrunde 4 Tabel
4-mands forrunde 5 Tabel
A-række 1 Tabel
A-række 2 Tabel
Oprykningskamp fra A-rækken til Mesterrække 2 Tabel
B-række 1 Tabel
B-række 2 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
09-12-2018 Mesterrække 1 Varde 1 - Fredericia 2 3½ - 4½
09-12-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Jerne 1 4½ - 3½
09-12-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Haderslev 2 5 - 3
22-11-2018 4-mands forrunde 5 Evans 4 - Nørre Snede 2 3½ - ½
21-11-2018 4-mands forrunde 1 Grindsted - Esbjerg 3 (2 - 2)
20-11-2018 4-mands forrunde 5 Varde 3 - Springeren 3 (-0½ - 3½)
20-11-2018 4-mands forrunde 2 Løgumkloster - Gråsten 2 2 - 2
20-11-2018 4-mands forrunde 1 Jerne 2 - Varde 2 0 - 4
20-11-2018 Mesterrække 2 Ribe - Nørre Snede 1 6 - 2
19-11-2018 4-mands forrunde 3 Fredericia 5 - Gråsten 3 4 - 0
19-11-2018 4-mands forrunde 4 Fredericia 4 - Vamdrup 1½ - 2½
19-11-2018 4-mands forrunde 2 Tønder 2 - Alssund 2 2 - 2
19-11-2018 Mesterrække 2 Kolding 1 - Esbjerg 2 3½ - 4½
19-11-2018 Mesterrække 2 Stouby - Vojens 4 - 4
18-11-2018 Mesterrække 2 Fredericia 3 - Gråsten 1 1½ - 6½
18-11-2018 Mesterrække 1 Fredericia 2 - Alssund 1 5½ - 2½
18-11-2018 Mesterrække 1 Tønder 1 - Jerne 1 4 - 4
18-11-2018 Mesterrække 1 Haderslev 2 - Springeren 2 4 - 4
18-11-2018 Mesterrække 1 Evans 3 - Varde 1 4 - 4
01-11-2018 4-mands forrunde 5 Evans 4 - Springeren 3 1 - 3
01-11-2018 4-mands forrunde 3 Gråsten 3 - Springeren 5 ½ - 3½
01-11-2018 4-mands forrunde 2 Gråsten 2 - Tønder 2 1½ - 2½
01-11-2018 Mesterrække 2 Gråsten 1 - Stouby 4 - 4
31-10-2018 4-mands forrunde 1 Grindsted - Jerne 2 2 - 2
30-10-2018 4-mands forrunde 2 Alssund 2 - Løgumkloster 2½ - 1½
30-10-2018 4-mands forrunde 1 Esbjerg 3 - Varde 2 2 - 2
30-10-2018 Mesterrække 2 Esbjerg 2 - Fredericia 3 3½ - 4½
29-10-2018 4-mands forrunde 5 Nørre Snede 2 - Varde 3 0 - 4
29-10-2018 4-mands forrunde 4 Vamdrup - Springeren 4 1 - 3
29-10-2018 Mesterrække 2 Vojens - Ribe 4½ - 3½
29-10-2018 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Kolding 1 3½ - 4½
28-10-2018 Mesterrække 1 Fredericia 2 - Jerne 1 6 - 2
28-10-2018 Mesterrække 1 Alssund 1 - Haderslev 2 5 - 3
28-10-2018 Mesterrække 1 Varde 1 - Tønder 1 5½ - 2½
28-10-2018 Mesterrække 1 Springeren 2 - Evans 3 4 - 4