Arbejder ...

loading
september 28 2018
Af: Jacob Carstensen

Turneringsprogrammet er fastlagt. Der kan blive ændret enkelte kampe ved en gensidig aftale mellem klubberne.

Klubber med et ønske om at flytte en kamp skal kontake: holdturnering@ksu.dk

september 23 2018
Af: Jacob Carstensen

Turneringskomitéen i holdturneringen i 1. hovedkreds består igen i år af

Claus Olsen, Odysseus
Søren Møller Hansen, ØBRO
Niels Erik Andersen, Brønshøj

Ved klager over afgørelser af holdturneringslederen, så kontaktes først holdturneringslederen: holdturnering@ksu.dk

september 1 2018
Af: Jacob Carstensen

Turneringen spilles i disse uger:
1. runde: uge 44: 29. oktober - 1. november
2. runde: uge 47: 19. november - 22. november
3. runde: uge 50: 10. december - 13.december
4. runde: uge 3: 14. januar - 17. januar
5. runde: uge 6: 4.februar - 7. februar
6. runde: uge 9: 25. februar - 28. februar
7. runde: Fællesafslutningen ej fastlagt (30. marts eller en anden lørdag i marts)

september 1 2018
Af: Jacob Carstensen

 

Klubberne skal være opmærksomme på disse deadlines:

23. september: Indsendelse af antal deltagende hold i hovedkredsens holdturnering fra den enkelte klub pr. e-mail: holdturnering@ksu.dk

8. oktober: Oprettelse af styrkeliste, holdopstilling, holdledere, spillested mv. i holdturneringssystemet.

Kampprogrammet offentliggøres senest 30. september.

september 1 2018
Af: Jacob Carstensen

Holdene er kvalificeret til følgende gruppeinddeling:

Mesterrækken
Brønshøj 3
Caïssa Gladsaxe 1
Frederiksberg 2
Herlev 1
Hvidovre 1
Odysseus 2
Valby 1
ØBRO 3

1. række
BMS 3
Brøndby 1
Damhus 1
Damhus 2
Frederiksberg 3
Jernbanen
Lyngby-Virum 1
Nørrebro 2

2. række
Amager 1
Brønshøj 4
Ishøj 1
Musik 1
Tårnby
Valby 2
ØBRO 4
ØBRO 5

3. række 
Frederiksberg 4
Herlev 2
K41 2
Lyngby-Virum 2
Nørrebro 3
Nørrebro 4
Odysseus 3
Tåstrup 2

4. række
Amager 2
Amager 3
Brøndby 2
Caïssa Gladsaxe 2
Frederiksberg 5
Hvidovre 2
Hvidovre 3
Valby 3

Alle nyheder
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
1. række Tabel
2. række Tabel
3. række Tabel
4. række Tabel
5. række (Hold med 4 spillere) Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
13-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Nørrebro 4 - Damhus 3 3 - 1
13-12-2018 Mesterrækken Valby 1 - ØBRO 3 2½ - 5½
13-12-2018 4. række Valby 3 - ØBRO 6 4 - 4
13-12-2018 3. række Odysseus 3 - Tåstrup 2 4 - 4
13-12-2018 Mesterrækken Brønshøj 3 - Herlev 1 4½ - 3½
12-12-2018 3. række Frederiksberg 4 - K41 2 1½ - 6½
12-12-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Odysseus 2 2½ - 5½
12-12-2018 Mesterrækken Caïssa Gladsaxe 1 - Hvidovre 1 5½ - 2½
12-12-2018 1. række Lyngby-Virum 1 - Brøndby 1 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Blindes Skakklub 1 - Ishøj 2 4 - 0
11-12-2018 4. række Hvidovre 3 - K41 3 1½ - 6½
11-12-2018 4. række Amager 3 - Caïssa Gladsaxe 2 3½ - 4½
11-12-2018 3. række Amager 2 - Nørrebro 3 4 - 4
11-12-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Amager 4 - BMS 4 3½ - ½
11-12-2018 1. række Damhus 2 - Frederiksberg 3 1 - 7
11-12-2018 1. række BMS 3 - Damhus 1 3 - 5
10-12-2018 2. række Tårnby 1 - Musik 1 - 7
10-12-2018 3. række Herlev 2 - Lyngby-Virum 2 5½ - 2½
10-12-2018 4. række Brøndby 2 - Hvidovre 2 2 - 6
10-12-2018 1. række Nørrebro 2 - Jernbanen 6 - 2
10-12-2018 2. række ØBRO 4 - Valby 2 5½ - 2½
10-12-2018 2. række Ishøj 1 - Amager 1 1½ - 6½
10-12-2018 2. række ØBRO 5 - Brønshøj 4 4 - 4
22-11-2018 Mesterrækken Odysseus 2 - Caïssa Gladsaxe 1 1½ - 6½
22-11-2018 3. række Tåstrup 2 - Nørrebro 3 5½ - 2½
22-11-2018 4. række Valby 3 - Hvidovre 2 2 - 6
22-11-2018 2. række Brønshøj 4 - Amager 1 5 - 3
21-11-2018 3. række Frederiksberg 4 - Amager 2 4 - 4
21-11-2018 3. række Lyngby-Virum 2 - Odysseus 3 (7 - 1)
21-11-2018 Mesterrækken Frederiksberg 2 - Brønshøj 3 3½ - 4½
20-11-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Amager 4 - Blindes Skakklub 1 0 - 4
20-11-2018 1. række Jernbanen - Lyngby-Virum 1 3 - 5
20-11-2018 5. række (Hold med 4 spillere) BMS 4 - Frederiksberg 5 4 - 0
20-11-2018 4. række Caïssa Gladsaxe 2 - K41 3 3 - 5
20-11-2018 1. række Damhus 1 - Frederiksberg 3 4 - 4
20-11-2018 4. række Hvidovre 3 - Brøndby 2 (0 - 7)
20-11-2018 Mesterrækken Hvidovre 1 - Valby 1 5 - 3
20-11-2018 3. række K41 2 - Herlev 2 5½ - 2½
20-11-2018 4. række Amager 3 - ØBRO 6 4 - 4
19-11-2018 1. række Nørrebro 2 - Damhus 2 (4½ - 3½)
19-11-2018 1. række Nørrebro 2 - Damhus 2 (4 - 3½)
19-11-2018 Mesterrækken ØBRO 3 - Herlev 1 6½ - 1½
19-11-2018 5. række (Hold med 4 spillere) Ishøj 2 - Nørrebro 4 1 - 3
19-11-2018 2. række Tårnby 1 - Valby 2 1½ - 6½
19-11-2018 1. række Brøndby 1 - BMS 3 3 - 5
19-11-2018 2. række ØBRO 5 - Musik 5 - 3
19-11-2018 2. række Ishøj 1 - ØBRO 4 2 - 6
01-11-2018 2. række Valby 2 - Ishøj 1 4 - 4
01-11-2018 3. række Odysseus 3 - K41 2 3 - 5
01-11-2018 Mesterrækken Brønshøj 3 - ØBRO 3 4 - 4