Arbejder ...

loading
januar 23 2019
Af: Lars Erik Linderod

Torben Autzen, Roskilde, er fritaget for turneringspligt i den resterende del af sæsonens holdturnering mod at der i hvert parti trækkes 10 minutter fra hans betænkningstid.

oktober 29 2018
Af: Lars Erik Linderod

På grund af sygdom og mange afbud har Bornholms Skakklub desværre måtte trække sit 2. hold ud af turneringen. Pladsen overtages af Frederiksværk 1. Første rundes kamp mellem Gribskov 1 og Frederiksværk 1 udsættes derfor.

 

Alle nyheder
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-rækken Tabel
B-rækken Tabel
C-rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
05-02-2019 A-rækken Gribskov 1 - Frederiksværk 1 3½ - 4½
31-01-2019 B-rækken Frederikssund 2 - Frederiksværk 2 4½ - 3½
31-01-2019 A-rækken Allerød 3 - Sjælsø 2 3½ - 4½
31-01-2019 A-rækken Nordkalotten 2 - Gribskov 1 6½ - 1½
30-01-2019 A-rækken Solrød 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
30-01-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Espergærde 1 6 - 2
29-01-2019 B-rækken Furesø 2 - Allerød 4 7 - 1
29-01-2019 B-rækken Hillerød 4 - NSK 1 0 - 8
29-01-2019 C-rækken Gribskov 2 - Nordkalotten 3 1½ - 2½
29-01-2019 C-rækken Hillerød 5 - Egedal-Jyllinge 1 2½ - 1½
28-01-2019 C-rækken Sjælsø 3 - Solrød 2 2 - 2
27-01-2019 Mesterrækken Hillerød 3 - Sjælsø 1 2½ - 5½
27-01-2019 Mesterrækken Helsingør 2 - Allerød 2 3 - 5
27-01-2019 Mesterrækken Hillerød 2 - Roskilde 1 4½ - 3½
27-01-2019 Mesterrækken FHS 1 - Frederikssund 1 1½ - 6½
18-01-2019 B-rækken NSK 1 - Frederiksværk 2 8 - 0
17-01-2019 B-rækken Allerød 4 - Hillerød 4 4 - 4
17-01-2019 C-rækken Nordkalotten 3 - Hillerød 5 3½ - ½
16-01-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 2½ - 5½
16-01-2019 A-rækken Frederiksværk 1 - Sjælsø 2 5 - 3
15-01-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4½ - 3½
15-01-2019 A-rækken Roskilde 2 - Allerød 3 1½ - 6½
15-01-2019 C-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Solrød 2 2 - 2
15-01-2019 C-rækken Gribskov 2 - Sjælsø 3 1½ - 2½
14-01-2019 A-rækken Espergærde 1 - Gribskov 1 5½ - 2½
13-01-2019 Mesterrækken Allerød 2 - Hillerød 3 2½ - 5½
13-01-2019 Mesterrækken Roskilde 1 - FHS 1 7½ - ½
13-01-2019 Mesterrækken Frederikssund 1 - Helsingør 2 5 - 3
13-01-2019 Mesterrækken Sjælsø 1 - Hillerød 2 3 - 5
13-12-2018 B-rækken Frederikssund 2 - NSK 1 ½ - 7½
13-12-2018 A-rækken Nordkalotten 2 - Frederiksværk 1 4 - 4
13-12-2018 A-rækken Allerød 3 - Solrød 1 4 - 4
12-12-2018 B-rækken Frederiksværk 2 - Allerød 4 3½ - 4½
11-12-2018 B-rækken Hillerød 4 - Helsingør 3 2 - 6
11-12-2018 A-rækken Gribskov 1 - Roskilde 2 5½ - 2½
10-12-2018 A-rækken Sjælsø 2 - Espergærde 1 5 - 3
09-12-2018 Mesterrækken FHS 1 - Hillerød 2 0 - 8
09-12-2018 Mesterrækken Helsingør 2 - Roskilde 1 1½ - 6½
09-12-2018 Mesterrækken Allerød 2 - Sjælsø 1 3½ - 4½
09-12-2018 Mesterrækken Hillerød 3 - Frederikssund 1 4 - 4
22-11-2018 A-rækken Nordkalotten 2 - Sjælsø 2 6 - 2
22-11-2018 B-rækken Allerød 4 - NSK 1 1 - 7
21-11-2018 A-rækken Frederiksværk 1 - Allerød 3 5 - 3
21-11-2018 A-rækken Solrød 1 - Gribskov 1 4 - 4
21-11-2018 C-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 3½ - ½
20-11-2018 B-rækken Helsingør 3 - Frederiksværk 2 4 - 4
20-11-2018 B-rækken Furesø 2 - Frederikssund 2 7 - 1
20-11-2018 C-rækken Hillerød 5 - Gribskov 2 2½ - 1½
20-11-2018 A-rækken Roskilde 2 - Espergærde 1 4½ - 3½
19-11-2018 C-rækken Sjælsø 3 - Egedal-Jyllinge 1 1½ - 2½