Arbejder ...

loading
oktober 23 2019
Af: Lars Erik Linderod

Særligt om enkelte spillere: Torben Autzen, Roskilde, Hans Henrik Hviid, Hillerød, Kaj Refsgaard, Solrød og Jørgen Scheuer, Frederikssund er fritaget for noteringspligt under forudsætning af, at der i hvert af deres partier trækkes 10 minutter fra deres betænkningstid.

oktober 23 2019
Af: elo@chessspot.dk

I mesterrækken er der IKKE aftalt fællesafslutning. I A-rækken er der fællesafslutning hos Allerød, I B-rækken hos Furesø og I D-rækken hos Hillerød.

 

oktober 23 2019
Af: elo@chessspot.dk

1. rundes kamp mellem Solrød 2 og Hillerød 6 er flyttet til den 24.11. kl. 10.00 og spilles på Asgård Skole, Norsvej 2, 4600 Køge.

Alle nyheder
Deltagere
Alle resultater

Rækker

Navn
Mesterrækken Tabel
A-rækken Tabel
B-rækken Tabel
D-rækken Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
05-12-2019 A-rækken Nordkalotten 2 - Sjælsø 2 7 - 1
04-12-2019 B-rækken Frederiksværk 2 - Hillerød 5 4 - 4
04-12-2019 A-rækken Solrød 1 - FHS 1 5 - 3
03-12-2019 B-rækken Roskilde 2 - Allerød 4 4½ - 3½
03-12-2019 B-rækken Hillerød 4 - Frederikssund 2 7 - 1
03-12-2019 B-rækken Helsingør 3 - Furesø 2 4 - 4
03-12-2019 A-rækken Gribskov 1 - Espergærde 1 4½ - 3½
01-12-2019 Mesterrækken Helsingør 2 - Frederikssund 1 2 - 6
01-12-2019 Mesterrækken Sjælsø 1 - Allerød 2 6 - 2
01-12-2019 Mesterrækken Frederiksværk 1 - Helsingør 1 1 - 7
01-12-2019 Mesterrækken Roskilde 1 - Hillerød 3 4½ - 3½
24-11-2019 D-rækken Solrød 2 - Hillerød 6 2½ - 1½
21-11-2019 D-rækken FHS 2 - Egedal-Jyllinge 1 1 - 3
21-11-2019 A-rækken Allerød 3 - Espergærde 1 3½ - 4½
21-11-2019 B-rækken Frederikssund 2 - Furesø 2 3½ - 4½
21-11-2019 B-rækken Allerød 4 - Hillerød 4 5 - 3
21-11-2019 A-rækken Nordkalotten 2 - Gribskov 1 4 - 4
20-11-2019 B-rækken Frederiksværk 2 - Helsingør 3 3½ - 4½
19-11-2019 D-rækken Hillerød 6 - Nordkalotten 3 3 - 1
19-11-2019 B-rækken Hillerød 5 - Roskilde 2 4 - 4
18-11-2019 A-rækken Sjælsø 2 - Solrød 1 3 - 5
18-11-2019 D-rækken Sjælsø 3 - Solrød 2 1½ - 2½
18-11-2019 A-rækken FHS 1 - NSK 1 0 - 8
17-11-2019 Mesterrækken Helsingør 1 - Sjælsø 1 5½ - 2½
17-11-2019 Mesterrækken Hillerød 3 - Allerød 2 4½ - 3½
17-11-2019 Mesterrækken Roskilde 1 - Helsingør 2 5 - 3
17-11-2019 Mesterrækken Frederikssund 1 - Frederiksværk 1 6½ - 1½
01-11-2019 A-rækken NSK 1 - Sjælsø 2 7½ - ½
31-10-2019 D-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 4 - 0
30-10-2019 A-rækken Solrød 1 - Nordkalotten 2 2 - 6
29-10-2019 B-rækken Helsingør 3 - Frederikssund 2 5½ - 2½
29-10-2019 B-rækken Furesø 2 - Allerød 4 4½ - 3½
29-10-2019 B-rækken Roskilde 2 - Frederiksværk 2 7 - 1
29-10-2019 B-rækken Hillerød 4 - Hillerød 5 7 - 1
29-10-2019 A-rækken Gribskov 1 - Allerød 3 5½ - 2½
28-10-2019 A-rækken Espergærde 1 - FHS 1 5 - 3
28-10-2019 D-rækken Egedal-Jyllinge 1 - Sjælsø 3 2½ - 1½
27-10-2019 Mesterrækken Helsingør 1 - Helsingør 2 7 - 1
27-10-2019 Mesterrækken Allerød 2 - Frederiksværk 1 4 - 4
27-10-2019 Mesterrækken Frederikssund 1 - Roskilde 1 2½ - 5½
27-10-2019 Mesterrækken Hillerød 3 - Sjælsø 1 3½ - 4½