Arbejder ...

loading
image

Divisionsturneringen 2020/2021

TL IA Hans Milter Pedersen - 51 72 36 10
email: divisionsskak@skak.dk 

Vis turnering
image

Sydjysk Holdturnering 2020-2021

8 hold spiller i Mesterrække 1 om oprykning til divsionsturneringen. Denne række spiller søndafskampe med 8 mands hold.

8 hold spiller i Mesterrække 2 om oprykning til Mesterrække 1. Denne række spiller hverdagskampe med 8 mands hold.

Derudover spilles i underliggende rækker med 4-mands hold om oprykning til Mesterrække 2. Disse rækker spiller hverdagskampe. Finalematcher om opryking spilles med 8 mands hold.

Vis turnering
image

2. HK´s Holdturnering 2020-2021

Anbefalinger vedr. holdturneringen i skak 2020/2021 (se siden)

Husk navn og kontaktoplysninger på holdledere.

2.HK´s Holdturnering 20/21

Mesterrækken    Øvrige rækker
25/10                   uge 44
8/11                     uge 46
6/12                     uge 50
10/1                     uge 2
24/1                     uge 4
7/2                       uge 6 jeg er ikke vidende om der er nogen der har vinterferie i uge 6
7/3                       uge 10

Vis turnering
image

6.HK Holdturnering 2020-2021

Spilleuger: 44,47,50,3,6,9,11. Tilmeldingsfrist: 1.Oktober.Styrkelister: 19.Oktober.

Vis turnering
image

8. HK's Holdturnering 2020-21

Mesterrække og A-række med 8 hold, B-række med fire 8-personers hold og to 6-personers hold, C-række med seks 4-personers hold. B- og C-rækkerne afgøres af kamppoints før brætpoints.

Vis turnering
image

9. HK Holdturnering 2020/21

9. hovedkreds' 32. hovedkredsholdturnering 2020/21

Vis turnering
image

7 HK HOLDTURNERING 2020-2021

7. HK holdturnering 2020-2021

Vis turnering
image

1. HK Holdturnering 2020-21

1. HK Holdturnering 2020-21

Vis turnering
image

3.HK Holdturnering 2020-2021

Velkommen til Holdturneringen for 3. Hovedkreds 2020 - 2021

 

Vis turnering

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
08-12-2020 A-rækken Aulum - THY 2 6 - 2
08-12-2020 C-rækken Holstebro 4 - Herning 4 2½ - 1½
06-12-2020 1. division gruppe 2 Nørresundby - Aalborg 1 5 - 3
06-12-2020 2. division gruppe 2 Præstø - Nykøbing Sjælland 5 - 3
12-11-2020 C-rækken Nordkalotten 3 - FHS 2 1 - 3
12-11-2020 B-rækken Kjellerup 2 - Herning 3 2½ - 1½
12-11-2020 C-rækken Kjellerup 3 - Herning 4 1 - 3
10-11-2020 C-rækken Frederiksværk 2 - Solrød 2 2 - 1
09-11-2020 A-rækken Espergærde 1 - Hillerød 4 3½ - 4½
09-11-2020 C-rækken Sjælsø 3 - NSK 2 2½ - 1½
09-11-2020 B-rækken Vestsalling - Holstebro 3 2½ - 1½
08-11-2020 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Varde 5½ - 2½
08-11-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - ØBRO 2 2 - 6
08-11-2020 2. division gruppe 2 Præstø - Nyborg 6 - 2
08-11-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Nykøbing Sjælland 7 - 1
30-10-2020 C-rækken NSK 2 - Frederiksværk 2 3½ - ½
29-10-2020 C-rækken FHS 2 - Sjælsø 3 1 - 3
28-10-2020 C-rækken Solrød 2 - Nordkalotten 3 2 - 2
25-10-2020 Skakligaen Hillerød 1 - SK 1968 1 3 - 5
25-10-2020 Skakligaen ØBRO 1 - Jetsmark 1 5½ - 2½
25-10-2020 Skakligaen Brønshøj 1 - Fredericia 1 7½ - ½
25-10-2020 Skakligaen Nordkalotten - Skanderborg 1 4½ - 3½
25-10-2020 Skakligaen Team Xtracon Køge - Århus/Skolerne 1 8 - 0
25-10-2020 Mesterrækken Roskilde 1 - Frederikssund 1 4 - 4
25-10-2020 Mesterrækken ASK 2 - Sjælsø 1 1½ - 6½
25-10-2020 Mesterrækken Hillerød 3 - Helsingør 2 5½ - 2½
25-10-2020 Mesterrækken Viborg 2 - THY 1 4 - 4
25-10-2020 Mesterrækken Kjellerup 1 - Herning 2 6½ - 1½
25-10-2020 Mesterrækken Holstebro 2 - Holstebro 1 1 - 7
25-10-2020 2. division gruppe 2 ØBRO 2 - Præstø 3 - 5
25-10-2020 1. division gruppe 2 Viborg - Nørresundby 4 - 4
25-10-2020 2. division gruppe 4 Jetsmark 2 - Randers 1½ - 6½
25-10-2020 2. division gruppe 4 Skørping - Silkeborg 2½ - 5½
25-10-2020 1. division gruppe 1 Caïssa Gladsaxe - Sydøstfyn 4 - 4
25-10-2020 2. division gruppe 2 Nykøbing Sjælland - Nyborg 4½ - 3½
25-10-2020 1. division gruppe 1 Odysseus - Køge 2 3 - 5
25-10-2020 2. division gruppe 1 Hillerød 2 - Nørrebro 2½ - 5½
25-10-2020 2. division gruppe 4 Skive 2 - Skive 1 3 - 5
25-10-2020 2. division gruppe 1 Allerød - Brønshøj 3 6½ - 1½
25-10-2020 2. division gruppe 2 Kalundborg - Læseforeningen 1½ - 6½
25-10-2020 1. division gruppe 1 Næstved - Frem 1 1 - 7
25-10-2020 1. division gruppe 1 BMS - Brønshøj 2 6 - 2
25-10-2020 2. division gruppe 2 Holbæk - Frem 2 4 - 4
24-10-2020 Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Hillerød 1 2½ - 5½
24-10-2020 Skakligaen SK 1968 1 - ØBRO 1 5 - 3
24-10-2020 Skakligaen Skanderborg 1 - Brønshøj 1 5 - 3
24-10-2020 Skakligaen Fredericia 1 - Team Xtracon Køge 0 - 8
24-10-2020 Skakligaen Jetsmark 1 - Nordkalotten 4½ - 3½
23-10-2020 Serie 3 Læseforeningen 5 - Læseforeningen 6 2 - 2
20-10-2020 Serie 3 Ejby 2 - Midtfyn 1 1 - 3