Arbejder ...

loading
december 12 2021
Af: HansMilter

3. runde af divisionsturneringer godkendt, med bemærkninger til kampene: Herning - Esbjerg i 1. division gruppe 2 og Bornholm - Frederiksberg i 2. division gruppe 1. (disse er nævnt i selvstændige nyheder, her på siden.

Desuden er Køge 2 - Næstved udsat

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
29-11-2022 B-klassen Aalborg 10 - Aars 3 3 - 1
29-11-2022 A-klassen Aalborg 9 - Aalborg 7 2½ - 1½
29-11-2022 A-klassen Aalborg 6 - Aalborg 8 3 - 1
29-11-2022 Mesterrækken Aalborg 3 - Aalborg 4 2½ - 3½
29-11-2022 Mesterrækken Aalborg 5 - Sæby 1 3 - 3
28-11-2022 A-klassen Frederikshavn 1 - Nørresundby 3 1 - 3
28-11-2022 A-klassen Skørping 3 - Brønderslev 1 0 - 4
28-11-2022 Mesterrækken Jetsmark 2 - Aars 2 3½ - 2½
28-11-2022 Mesterrækken Skørping 2 - Aars 1 1½ - 4½
24-11-2022 Gruppe 3 (8) Silkeborg 3 - Viby 2 5 - 3
24-11-2022 Gruppe 1 (8) Åbyhøj - Randers 1 3 - 5
24-11-2022 Gruppe 1 (8) Silkeborg 2 - Nordre 2 4 - 4
24-11-2022 A-rækken Hillerød 5 - Gribskov 1 2½ - 3½
22-11-2022 Gruppe 4 (4) Århus/Skolerne 4 - Hadsten 3 - 1
22-11-2022 Gruppe 4 (4) Randers 3 - Viby 3 1 - 3
22-11-2022 Gruppe 4 (4) Skanderborg 4 - Hørning 1 - 3
22-11-2022 Gruppe 2 (8) Randers 2 - Skanderborg 3 5 - 3
21-11-2022 Gruppe 2 (8) SK 1968 4 - Århus/Skolerne 3 4½ - 3½
21-11-2022 Gruppe 4 (4) VRS 3 - Silkeborg 4 4 - 0
21-11-2022 Gruppe 3 (8) SK 1968 6 - Syddjurs 2 3 - 5
21-11-2022 Gruppe 3 (8) SK 1968 5 - VRS 2 3½ - 4½
21-11-2022 Gruppe 1 (8) Syddjurs 1 - VRS 1 4½ - 3½
20-11-2022 Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Brønshøj 1 6½ - 1½
20-11-2022 Skakligaen SK 1968 1 - Skanderborg 1 2½ - 5½
20-11-2022 Skakligaen Aarhus/Skolerne 1 - Nordre 6 - 2
20-11-2022 Skakligaen Nordkalotten - BMS 1 4½ - 3½
20-11-2022 Skakligaen Hillerød 1 - ØBRO 1 6½ - 1½
20-11-2022 A-rækken Sorø 1 - Maribo 2 2½ - 5½
20-11-2022 A-rækken Ribe - Nørre Snede 1 3 - 3
18-11-2022 Serie 2 Læseforeningen 6 - Midtfyn 5 - 1
17-11-2022 A-rækken Evans 3 - Haderslev 2 (3 - 2½)
17-11-2022 B-række nord Evans 5 - Evans 4 3½ - ½
17-11-2022 Serie 3 Nr. Åby Junior 2 - Odense 2 2 - 2
17-11-2022 Fynsserie Læseforeningen 4 - Faaborg 1 3 - 5
17-11-2022 B-rækken Allerød 3 - Fredensborg 1 2½ - 3½
17-11-2022 1. Række Odysseus 2 - Herlev 1 6 - 2
17-11-2022 3. Række Brønshøj 4 - Caissa Gladsaxe 2 6½ - 1½
17-11-2022 4. Række Valby 4 - BMS 4 3 - 5
17-11-2022 Mesterrækken Hvidovre 1 - Valby 1 5 - 3
17-11-2022 1. Række Valby 2 - Seksløberen 1 0 - 8
17-11-2022 A-klassen Nørresundby 3 - Aalborg 9 3 - 1
17-11-2022 C-rækken Viborg 4 - Holstebro 3 3 - 1
17-11-2022 B-rækken Viborg 3 - Lemvig 2 2½ - 1½
17-11-2022 Mesterrækken Mors-Thy - THY 1 4½ - 3½
16-11-2022 A-klassen Brønderslev 1 - Frederikshavn 1 2 - 2
16-11-2022 Mesterrækken Sæby 1 - Skørping 2 3 - 3
16-11-2022 2. Række Fr.berg 2 - Skak for sjov 1 2½ - 5½
16-11-2022 Mesterrækken Lyngby-Virum 1 - ØBRO 4 4 - 4
16-11-2022 A-rækken Kalundborg 2 - Korsør 1 4½ - 3½
15-11-2022 5. Række Skak for sjov 2 - Amager 4 3½ - 4½