Arbejder ...

loading

Turneringskomite for DSUs divisionsturnering 2018/2019

Lars Johansen (formand)
Kenneth Varberg
Michael V. Nielsen

Rækker

Navn
Skakligaen Tabel
1. division gruppe 1 Tabel
1. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 1 Tabel
2. division gruppe 2 Tabel
2. division gruppe 3 Tabel
2. division gruppe 4 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
20-03-2022 Skakligaen Team Xtracon Køge 1 - Jetsmark 1 (6½ - ½)
20-03-2022 Skakligaen Nordkalotten - Århus/Skolerne 1 3½ - 4½
20-03-2022 Skakligaen Fredericia 1 - SK1968 1 1½ - 6½
20-03-2022 Skakligaen Brønshøj 1 - ØBRO 1 6½ - 1½
20-03-2022 Skakligaen Hillerød 1 - Skanderborg 1 4 - 4
19-03-2022 Skakligaen Århus/Skolerne 1 - Brønshøj 1 4 - 4
19-03-2022 Skakligaen Jetsmark 1 - Hillerød 1 1 - 7
19-03-2022 Skakligaen SK1968 1 - Nordkalotten 4 - 4
19-03-2022 Skakligaen Skanderborg 1 - Team Xtracon Køge 1 3½ - 4½
19-03-2022 Skakligaen ØBRO 1 - Fredericia 1 4½ - 3½
13-03-2022 1. division gruppe 2 SK1968 2 - Herning 5½ - 2½
13-03-2022 2. division gruppe 1 Helsingør - Frederiksberg 3 - 5
13-03-2022 2. division gruppe 1 Furesø - Brønshøj 3 (7½ - -0½)
13-03-2022 2. division gruppe 4 Holstebro - Skive 1 5 - 3
13-03-2022 2. division gruppe 4 Randers - Skive 2 3½ - 4½
13-03-2022 2. division gruppe 4 Aars - Skørping 3½ - 4½
13-03-2022 2. division gruppe 4 Aalborg 2 - Silkeborg 1 - 7
13-03-2022 2. division gruppe 3 SK1968 3 - Haderslev 3 - 5
13-03-2022 2. division gruppe 3 Århus/Skolerne 2 - Springeren 5 - 3
13-03-2022 2. division gruppe 3 Skanderborg 2 - Fredericia 2 3½ - 4½
13-03-2022 2. division gruppe 3 Nordre 2 - Varde 3 - 5
13-03-2022 2. division gruppe 1 Bornholm - Hillerød 2 3 - 5
13-03-2022 2. division gruppe 1 Nørrebro - Allerød 4½ - 3½
13-03-2022 1. division gruppe 2 Viborg - Nordre 1 3 - 5
13-03-2022 1. division gruppe 2 Esbjerg - Nørresundby 4 - 4
13-03-2022 1. division gruppe 2 Evans - Aalborg 1 5 - 3
13-03-2022 1. division gruppe 1 BMS - Næstved 6½ - 1½
13-03-2022 1. division gruppe 1 Odysseus - Sydøstfyn 6 - 2
13-03-2022 1. division gruppe 1 Brønshøj 2 - Frem 1 2½ - 5½
13-03-2022 1. division gruppe 1 Køge 2 - Caïssa Gladsaxe 3 - 5
13-03-2022 2. division gruppe 2 Kalundborg - Nykøbing Sjælland 5 - 3
13-03-2022 2. division gruppe 2 Frem 2 - ØBRO 2 1½ - 6½
13-03-2022 2. division gruppe 2 Nyborg - Holbæk 2½ - 5½
13-03-2022 2. division gruppe 2 Præstø - Læseforeningen 3½ - 4½
13-03-2022 Skakligaen Brønshøj 1 - Jetsmark 1 5 - 3
12-03-2022 2. division gruppe 1 Bornholm - Nørrebro 2½ - 5½
12-03-2022 2. division gruppe 1 Hillerød 2 - Furesø 2½ - 5½
12-03-2022 1. division gruppe 1 Brønshøj 2 - Køge 2 5 - 3
12-03-2022 1. division gruppe 2 Evans - Nørresundby 3 - 5
12-03-2022 Skakligaen ØBRO 1 - Århus/Skolerne 1 4 - 4
07-03-2022 2. division gruppe 2 Nyborg - Læseforeningen 4 - 4
06-03-2022 Skakligaen SK1968 1 - Team Xtracon Køge 1 7 - 1
06-03-2022 2. division gruppe 2 Frem 2 - Præstø 3 - 5
06-03-2022 2. division gruppe 4 Skive 1 - Aars 4½ - 3½
06-03-2022 2. division gruppe 4 Skive 2 - Skørping 3½ - 4½
06-03-2022 2. division gruppe 3 Haderslev - Århus/Skolerne 2 2½ - 5½
06-03-2022 1. division gruppe 1 Frem 1 - Sydøstfyn 7½ - ½
06-03-2022 2. division gruppe 3 Nordre 2 - SK1968 3 3½ - 4½
05-03-2022 2. division gruppe 3 Haderslev - Nordre 2 2½ - 5½
28-02-2022 2. division gruppe 3 Fredericia 2 - Varde 5 - 3