Arbejder ...

loading

Præmier i Sydjysk Hovedkreds' holdturnering 2021-2022

Der er 2 præmier i hver række:

Mesterrække1: 850kr og 600kr.

Mesterrække 2: 750kr og 550 kr

Hver af de tre 4- mands rækker: 500kr og 400kr.

 

Derudover vil der være præmie til de spillere, der deltager i alle kampe på et hold og som scorer maksimumpoint.

 

Rækker

Navn
Mesterrække 1 Tabel
Mesterrække 2 Tabel
4-mands række 1 Tabel
4-mands række 2 Tabel
4-mands række 3 Tabel

Seneste resultater

Dato Række Hold Res
15-03-2022 4-mands række 3 Vojens 2 - Gråsten 2 0 - 4
15-03-2022 4-mands række 3 Springeren 3 - Alssund 2 2½ - 1½
15-03-2022 4-mands række 3 Tønder 2 - Haderslev 2 1 - 3
13-03-2022 Mesterrække 1 Gråsten 1 - Evans 2 3½ - 4½
13-03-2022 Mesterrække 1 Alssund 1 - Horsens 1 2½ - 5½
13-03-2022 Mesterrække 1 Tønder 1 - Springeren 2 3 - 5
13-03-2022 Mesterrække 1 Esbjerg 2 - Kolding 1 3½ - 4½
13-03-2022 Mesterrække 2 Vojens 1 - Fredericia 3 3 - 5
13-03-2022 Mesterrække 2 Ribe 1 - Nørre Snede 1 2½ - 5½
03-03-2022 4-mands række 3 Gråsten 2 - Løgumkloster 1 - 3
02-03-2022 4-mands række 3 Alssund 2 - Haderslev 2 1 - 3
01-03-2022 4-mands række 2 Varde 3 - Evans 3 0 - 4
01-03-2022 4-mands række 2 Jerne 1 - Varde 2 ½ - 3½
01-03-2022 4-mands række 2 Esbjerg 3 - Fredericia 5 2 - 2
28-02-2022 4-mands række 3 Vojens 2 - Tønder 2 2 - 2
28-02-2022 4-mands række 1 Fredericia 4 - Kolding 2 1 - 3
28-02-2022 4-mands række 1 Evans 4 - Nørre Snede 2 2½ - 1½
28-02-2022 4-mands række 1 Springeren 4 - Vamdrup 1 2½ - 1½
27-02-2022 Mesterrække 1 Kolding 1 - Springeren 2 4½ - 3½
27-02-2022 Mesterrække 1 Gråsten 1 - Alssund 1 3 - 5
27-02-2022 Mesterrække 1 Tønder 1 - Horsens 1 6½ - 1½
27-02-2022 Mesterrække 1 Esbjerg 2 - Evans 2 ½ - 7½
15-02-2022 Mesterrække 2 Ribe 1 - Stouby 1 2½ - 5½
03-02-2022 4-mands række 3 Gråsten 2 - Haderslev 2 1½ - 2½
03-02-2022 4-mands række 1 Evans 4 - Kolding 2 3 - 1
01-02-2022 4-mands række 3 Løgumkloster - Vojens 2 3½ - ½
01-02-2022 4-mands række 3 Springeren 3 - Tønder 2 (2½ - 1)
01-02-2022 4-mands række 2 Jerne 1 - Evans 3 1½ - 2½
01-02-2022 4-mands række 2 Varde 2 - Esbjerg 3 4 - 0
31-01-2022 4-mands række 2 Fredericia 5 - Varde 3 2½ - 1½
31-01-2022 4-mands række 1 Vamdrup 1 - Fredericia 4 1½ - 2½
31-01-2022 4-mands række 1 Nørre Snede 2 - Springeren 4 1 - 3
31-01-2022 Mesterrække 2 Vojens 1 - Nørre Snede 1 4 - 4
30-01-2022 Mesterrække 1 Evans 2 - Kolding 1 6 - 2
30-01-2022 Mesterrække 1 Springeren 2 - Horsens 1 3 - 5
30-01-2022 Mesterrække 1 Gråsten 1 - Esbjerg 2 6 - 2
30-01-2022 Mesterrække 1 Tønder 1 - Alssund 1 6½ - 1½
20-01-2022 4-mands række 2 Evans 3 - Esbjerg 3 3 - 1
20-01-2022 4-mands række 1 Evans 4 - Fredericia 4 3½ - ½
18-01-2022 4-mands række 3 Springeren 3 - Gråsten 2 2½ - 1½
18-01-2022 4-mands række 2 Varde 3 - Jerne 1 1 - 3
18-01-2022 4-mands række 2 Varde 2 - Fredericia 5 3½ - ½
18-01-2022 4-mands række 1 Springeren 4 - Kolding 2 1 - 3
17-01-2022 4-mands række 3 Haderslev 2 - Løgumkloster 4 - 0
17-01-2022 4-mands række 3 Tønder 2 - Alssund 2 1½ - 2½
17-01-2022 4-mands række 1 Nørre Snede 2 - Vamdrup 1 0 - 4
17-01-2022 Mesterrække 2 Stouby 1 - Vojens 1 4½ - 3½
17-01-2022 Mesterrække 2 Nørre Snede 1 - Fredericia 3 3½ - 4½
16-01-2022 Mesterrække 1 Evans 2 - Tønder 1 5½ - 2½
16-01-2022 Mesterrække 1 Horsens 1 - Kolding 1 4½ - 3½